Yaşam

Yalnızlığı kanıtlama şartı bulunuyor: Anti Sevgililer Günü yemeğine katılmak için bakın başka ne gibi şartlar var

Paylaş:

Çiftlerin birbirlerine hediyeler aldığı, restoranların kalplerle süslendiği ve kırmızı gül satışlarının tavan yaptığı 14 Şubat’ı yalnız geçirenleri, bir şef unutmadı.

Beyoğlu’nda 10 kişilik bir restoranı bulunan şef Arzu Gasimova, işletmesinin sosyal medya hesabından yalnızca bekar veya terk edilmiş kişilerin katılabileceği, “Anti Sevgililer Günü Yemeği” adını verdiği bir organizasyon düzenlediğini duyurdu.

Depresif kıyafet giyilmesi ve yalnızlığı kanıtlama şartının bulunduğu yemeğe kısa sürede 10 kadın rezervasyon yaptırdı.

SEVGİLİSİ OLMAYANLARIN UĞRADIĞI AYRIMCILIĞA DAYANAMADILAR

Şef Gasimova, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yıl önce kariyerine başladığını, 3 yıl önce de 4 masadan oluşan 10 kişilik küçük bir restoran açtığını söyledi.

Sadece akşam yemeği servisi yaptıklarını, bunun dışında özel günlerde kör tadım gibi etkinlikler düzenlediğini ifade eden Gasimova, “Bu etkinlikte misafirlerimiz gözü kapalı yemek yiyip bir nevi şefle yarışıyorlar, yaptığım yemeklerin içeriklerini tahmin ediyorlar. Tahmin edebilen o günün akşam yemeğinin ücretini ödemiyor. Bu etkinlikler eğlenceli geçiyor. Cumhuriyetin 100. yılında Cumhuriyet Balosu yapmıştık. O da çok güzel geçmişti. Atatürk’ün sevdiği yemeklerden yola çıkarak bir menü hazırladık.” diye konuştu.

Tüm mekanların Sevgililer Günü’ne özel etkinlikler yaptığına dikkati çeken Gasimova, “Biz de yalnızlara yapılan bu ayrımcılığa dayanamadık, yalnızlığa özel bir gün yapalım dedik. Hayatında kimse olmayanlar gelecek. Onlara güzel bir yemek yapmak istedik. Bu yemeğin adına da ‘Anti Sevgililer Günü’ dedik. Toplam 10 kadın başvurdu, sadece kadınlarımız yalnız demek ki. Şahane kadınlarla çok güzel bir akşam yemeği geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

– “Sevgililer Günü’nde kendilerini yalnız hissetmeyecekler”

Gasimova, yemeğe katılım için duyurulan yalnız olduğunu kanıtlama şartıyla ilgili bazı geri dönüşler aldıklarını anlatarak, şöyle devam etti:

“İnsanlar bunu çok ciddiye alıp evde yalnız fotoğraflarını, kedileriyle fotoğraflarını, yatağımın bir kısmı boş şeklinde fotoğraflarını gönderdiler. Eğlenceli oldu. Bir kriterimiz yok aslında, biz tabii işin şakasındayız. 14 Şubat’ta buraya katılacak kadınların hepsi yalnız. Bu, biraz üzücü tabii ki ama umarım onlar için çok güzel olacak. Sevgililer Günü’nde kendilerini yalnız hissetmeyecekler.”

Gasimova, “Anti Sevgililer Günü”ne katılacaklar için pijama ve eşofman da dahil istediklerini giyebilecekleri “depresif” giyinme kuralı koyduklarını söyledi.

Etkinlik zamanı restoranı kalp şeklinde siyah balonlarla süsleyeceklerini bildiren Gasimova, yemekten sonra her konuğa “acınası çiçek aranjmanı” hediye edileceğini kaydetti.

Gasimova, restoranın baş köşesinde bulunan piyanosuyla 14 Şubat’ta konuklarına duygusal şarkılar çalıp mini bir konser vereceğini söyledi.

Konuklarına deniz ürünlerinden oluşan yemekleri şenlendirerek farklı konseptte bir menüyle sunacağını vurgulayan Gasimova, ayrıca üzerine domates ve sebzeler konulan İtalyan ekmeğini eski sevgililerini andırması amacıyla insan şeklinde kesip servis edeceğini sözlerine ekledi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu