Video

Yaralı kedisinin tedavisi için 1700 kilometre katetti

Paylaş:

Rize’nin Piriçelebi Mahallesi’nde Esin Bayrak’ın iş yerinde baktığı ‘Duman’ isimli kediye, henüz kimliği belirlenemeyen sürücü, otomobille çarptı. Sürücü, aracıyla kaçarken, kedi ise Bayrak tarafından veterinere götürüldü. Çekilen röntgende; kedinin diyaframının yırtıldığı, iç organlarının karıştığı ve ciğerinin zarar gördüğü belirlendi.

Rize’deki veteriner kliniğinde tedavisi yapılamayan kedi, Bayrak tarafından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne getirildi. Prof. Dr. Ahmet Özak ve 2 asistan hekimin ameliyata aldığı ‘Duman’ın operasyonu başarılı geçti. İşleri için Rize’ye dönen ve 4 gün sonra yeniden geldiği Samsun’da iyileşen kedisine sarılan Bayrak, büyük mutluluk yaşadı. Bayrak, 4 günde kedisi için Rize’den Samsun’a 2 kez gidiş dönüşle 1700 kilometre yol katetti. ‘Duman’ ile annesi ve kardeşine evlatları gibi baktığını belirten Esin Bayrak, ‘Duman’ın annesi bir yavruyla beraber benim kapıma bırakılmıştı. O yavrusu şu an evimde, ona evde bakıyorum. ‘Duman’ da annesiyle beraber dükkanda duruyordu. ‘Duman’a dükkanın önünde araba çarptı. Hemen alıp veterinere götürdük ama diyaframı patlamış ve organları birbirine girmiş. Ciğeri artık sönmeye başlamıştı. Samsun’da veya İstanbul’da ameliyat olması gerektiği söylendi. Biz de eşimle apar topar yola çıkıp OMÜ Hayvan Hastanesi’ne getirdik. Ameliyatı başarılı geçti ve 4’üncü gününde gelip ‘Duman’ımızı aldık. Gidiş gelişlerle beraber yaklaşık 1700 kilometrelik bir yolculuk oldu ama değdi diye konuştu. ‘Duman’ın durumunun iyi olduğunu söyleyen Bayrak, Ben olay günü ‘Duman’ı öldü, zannetmiştim. Bana yüzde 1 yaşama şansı var demişlerdi ve ameliyatı zorlu bir operasyondu. Karadeniz Bölgesi’nde yalnızca Samsun’da olabilecekti ameliyat. Burada Prof. Dr. Ahmet Özak ve 2 asistan hekim yaptı operasyonu. Aşırı derecede ilgili ve sıcak kanlı insanlar. Onlara özellikle çok teşekkür ediyorum. Ayrıca isimlerini tek tek vermeyeceğim ama ‘Duman’ın yaşamasında bana destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun dedi. 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu