AktüelGüncelGündemTürkiye

Yasaklı ırkların kısırlaştırma süresi bitti!

Paylaş:

Yasaklı ırkların kısırlaştırma süresi bitti!

Türkiye’nin gündemine Gaziantep’te iki tane pitbullun saldırmasıyla ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş’le giren yasaklı ırk köpeklerin kısırlaştırılması ve kayıt altına alınması için tanınan süre bugün sona erdi.

İMKANI OLMAYAN VATANDAŞLARIN YASAKLI IRKLARI ÜCRETSİZ KISIRLAŞTIRILDI

Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, Japanese Tosa, American Staffordshire Terrier ve American Bully türü yasaklı ırk hayvanı bulunanlar için kısırlaştırma ve kayıt altına alınma süresi bugün sona erdi. Yasaklı ırk hayvanı olan ve kısırlaştırma işlemi yaptırmayanlar, 7332 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre de bu köpek türlerini veya bunların melezlerini üreten, sahiplenen, sahiplendiren, barındıran, besleyen, takas eden, sergileyen, hediye eden ve bunların Türkiye’ye girişini, satışını ve reklamını yapana hayvan başına 11 bin Türk lirası idari para cezası verilmesi öngörülüyor. Ancak kısırlaştırma imkanı olmadığı için yasaklı ırkları doğaya salınmasını engellemek isteyen Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği, Eskişehir Bilecik Veteriner Odası işbirliğince yasaklı ırkların kısırlaştırmasını ücretsiz gerçekleştirdi.

TERKEDİLMELERİ YERİNE ÜCRETSİZ KISIRLAŞTIRILDI

Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Gülçin Yapıcı, “Kısırlaştırma ve kayıt zorunluluğu olan özel ırkların mağdur olmaması adına Eskişehir Bilecik Veteriner Odasi Başkanlığına müracaatta bulundum. Artan kısırlaştırma ücretleri ve hayvan sahiplerinden taahhüt bilgi alarak maddi durumu yeterli olmayanları imkânları olmayanların terkedilmesi yerine ücretsiz kısırlaştırılmasını talep ettik. Eskişehir Bilecik Veteriner Odası yönetimi bizi kırmadı. Durumlarını araştırıp sorumluluk alin yapalım dediler. Bende titizlikle inceledim tek tek dosya tuttum. İmkanı olmayan hayvan severlerin maddi durumlarının iyi olmadığına dair yaptığımız incelemeler sonrası yasaklı ırkları ücretsiz kısırlaştırıldı. Çok sayıda yasaklı ırk, Eskişehir Bilecik Veteriner Odası katkılarıyla ücretsiz kısırlaştırılırken terkedilmekten de kurtarılmış oldu” şeklinde konuştu.

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu