Yaşam

Yaşlılar İçin D Vitamininin Faydaları: Bilim İnsanları Şaşırtıcı Sonuçlar Ortaya Çıkardı

Paylaş:

D vitamininin çok yönlülüğü
Diğer besinlerden farklı olarak D vitamini hem besinsel bir bileşendir hem de insan vücudunda sentezlenen bir hormondur. Bağışıklık sistemini güçlendirmek, kemik sağlığını geliştirmek ve hatta ruh halini etkilemek gibi çok çeşitli faydalar sunar. Çalışma, yaşlı yetişkinlerin ilave D vitamini alımından ek koruyucu sağlık yararları elde edebileceğini öne sürüyor.

Çalışma ayrıntıları

British Medical Journal’da yayınlanan çalışmada araştırmacılar, 60 ila 84 yaşları arasındaki insanları inceledi. Katılımcılar iki gruba ayrıldı: biri plasebo aldı, diğeri ise 60.000 IU (biyolojik aktiviteye dayalı bir madde miktarının ölçüm birimi) dozunda aylık D vitamini takviyesi aldı. Şaşırtıcı bir şekilde, D vitamini alan grupta, özellikle kalp hastalığı için halihazırda ilaç kullananlar arasında, önemli kardiyovasküler olayların oranı biraz daha düşüktü.

Araştırma sonuçları
Bu sonuçlar umut verici olsa da, bunların istatistiksel olarak anlamlı olmadığını ve önceki çalışmaların D vitamini alımı ile kalp problemlerinde azalma arasında kesin bir bağlantı kurmadığını belirtmek önemlidir. Bu nedenle, dengeli beslenme, düzenli egzersiz ve bilinen diğer risk azaltma stratejilerini de içeren kalp-sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek son derece önemli olmaya devam ediyor. Doktorunuzun tavsiyelerine uymak, reçete edilen ilaçları kullanmak ve düzenli kontrollere gitmek de önemli faktörlerdir.

D vitamininin kalp sağlığındaki rolü
Elbette D vitamini kalp sağlığı için önemlidir. Kan damarlarını ve normal kan basıncını korur. D vitamini eksikliği, yüksek lipit seviyeleri, vasküler fonksiyon bozukluğu ve arteriyel sertlik ile ilişkilidir. Çeşitli çalışmalar bu vitaminin düşük düzeylerini artan kalp hastalığı, kalp krizi ve iskemik felç riskiyle ilişkilendirmiştir.

Ne kadar D vitamini alınmalı
Yaşlı yetişkinlerin yaşına bağlı olarak genellikle günlük 600-800 IU D vitaminine ihtiyacı vardır. Güneş ışığına maruz kalma ve D vitamini açısından zengin gıdaların tüketimi ile elde edilebilir. Ancak böbrek taşı oluşumuna ve kandaki kalsiyum seviyelerinin artmasına yol açabileceğinden aşırı takviyeden kaçınılmalıdır. Uzmanlar, tolere edilebilir üst alım seviyesi olan günlük dozun 4.000 IU’yu aşmamasını önermektedir.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu