Yavuz Sultan Selim Köprüsü giriş noktaları, güzergahları ve ücretleri

Yavuz Sultan Selim Köprüsü giriş noktaları, güzergahları ve ücretleri 1.resim

 

KÖPRÜ VE YOLLARIN GÜZERGAHI

Köprü istanbul’un Sarıyer ilçesinde Garipçe ile Poyrazköy arasında. Köprüyü de içine alan Kuzey Marmara Otoyolu 140 kilometreyi buluyor. İlk etapta Mahmutbey – Odayeri – Paşaköy (Kurtköy) arası açılıyor. Üçüncü köprü, üçüncü havalimanı yolu ile de bağlantılı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü giriş noktaları, güzergahları ve ücretleri 2.resim

KÖPRÜYE NASIL ULAŞILIR?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne en yakın katılımlar ise Avrupa yakasında Uskumruköy, Anadolu yakasında ise Riva kavşağında bulunuyor. Sürücüler buradan otoyola katılarak köprüye kısa sürede ulaşabilecekler. Bunların dışında Anadolu yakasında Reşadiye kavşağı, Çamlık kavşağı, Paşaköy kavşağı ve Sancaktepe bağlantı yolu Avrupa yakasında Odayeri kavşağı ve Mahmutbey kavşağını kullanacak sürücüler, otoyola giriş ve çıkış yapabilecekler. Kuzey Marmara otoyoluna yayaların, motorsuz araçların, traktörlerin, bisikletlerin girmesi yasak.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü giriş noktaları, güzergahları ve ücretleri 3.resim

BU ARAÇLARA ZORUNLU

Köprünün açılmasıyla birlikte ağır tonajlı araçlar zorunlu olarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yönlendirilecek. Bunun da özellikle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü trafiğini olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Kamyon ve TIR gibi büyük araçlar zorunlu olarak artık üçüncü köprü güzergahından geçecek.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü giriş noktaları, güzergahları ve ücretleri 4.resim

KAMYONLAR NASIL KULLANACAK?

Örneğin İstanbul’a meyve getiren bir kamyon, Tem karayolu Ümraniye, Çamlık kavşağından yeni otoyola girerek Reşadiye, Riva ve Poyrazköy güzergahını izleyerek Yavuz Sultan Selim Köprüsüne ulaşacak. Köprüyü geçtikten sonra önce Odayeri kavşağına ulaşan araç buradan bağlantı yolunu kullanarak Mahmutbey kavşağına kadar gelebilecek.