AktüelGüncelGündemTürkiye

Yazıcıoğlu soruşturmasında iğneyle kuyu kazan başsavcı, düz savcı yapıldı

Paylaş:

Yazıcıoğlu soruşturmasında iğneyle kuyu kazan başsavcı, düz savcı yapıldı

Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesinde 25 Mart 2009’da helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili FETÖ’cü savcı, polis ve askerlerin sahte deliller üretip kendi ayarladıkları gizli tanıklarla soruşturmayı etkilemeye çalışmalarını tespit ettikten sonra dosyada yalan tanıklık ettikleri belirlenen FETÖ’cüler hakkında dava açan Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, adli yargı ana yaz kararnamesiyle unvanı kaldırılarak Yargıtay’a düz savcı yapıldı.

25 yıllık bir başsavcının sicil ve kıdemine göre Yargıtay’a düz savcı olarak çekilmesi dikkat çekti. Kura sonrası mesleğe kabulü yapılan yeni savcıların atandığı Yargıtay’a yapılan bu sürpriz atama yargı camiasında da hayretle karşılandı. 17-25 Aralık öncesi halen FETÖ’den tutuklu bulunan HSK Başkanvekili İbrahim Okur başta olmak üzere FETÖ’cülerin hedefinde olan Başsavcı Yazıcı, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sonrasında Kahramanmaraş’a Başsavcı olarak atanmıştı.

 HUKUKA AYKIRI DELİLLERİ İNCELEDİ

Yazıcı buraya atandıktan sonra öncelikle FETÖ’cü Özel yetkili savcıların elinde siyasi bir malzeme haline getirilen Muhsin Yazıcıoğlu soruşturmasını sil baştan ele aldı. İğneyle kuyu kazan Başsavcı Yazıcı, öncelikle toplanan delillerin hukuka, usul ve yasaya uygun olup olmadığını inceledi, ardından dosyada tanık olarak bilgisine başvurulan kişilerin kimlik bilgilerini inceledi.

Yapılan araştırmada Yazıcıoğlu soruşturmasında ifadelerine başvurulan birçok kişinin soruşturmayla alakasız kişiler oldukları ve 15 Temmuz sonrasında birçoğunun KHK ile görevlerine son verildiği, FETÖ terör örgütü üyesi olmaktan da haklarında davalar açılıp yargılandıklarını, hatta iki askerin 15 Temmuz’da Marmaris’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminden mahkum olduklarını tespit etti.

 GİZLİ TANIK BASIN İLAN KURUMU, ZAMAN VE CHA ÇALIŞANI

FETÖ’cü savcıların yönlendirmesiyle ifadesi alınan sahte tanıklar, helikoptere dış müdahalede bulunulduğunu, hatta roketli saldırıya uğradığını iddia etmişlerdi. Terörist elebaşı Fetullah Gülen’in talimatı ve yönlendirmesiyle isimsiz, imzasız ve tarihsiz ihbar dilekçeleriyle Balyoz ve Ergenekon kumpasıyla haklarında dava açılan üst düzey generaller de bu soruşturmaya dahil edilmek istenmişti. FETÖ’cü savcıların 7 kişiyi gizli tanık yaptıkları, Yazıcıoğlu’nun yaşadığına dair bilgi notu tutan iki istihbaratçı polisin By Lock kullanıcısı olmaktan meslekten ihraç edildikleri anlaşılınca deliller yeniden incelendi.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ aleyhine ifade veren gizli tanıklardan birinin Tekirdağ Basın İlan Kurumunda görev yaptığı ve aynı zamanda kapatılan Zaman gazetesi ve Cihan Haber Ajansı çalışanı M.Y.D olduğu ortaya çıktı. M.Y.D’nin, “Bavulcu gazeteci” olarak bilinen Mehmet Baransu ile FETÖ’nün Yunanistan imamı Recep Uzunallı ile HTS kayıtları da tespit edildi.

ÖLDÜRÜLDÜ ALGISI YARATTILAR

Yine hukuka aykırı delil elde eden FETÖ’cü savcılara yalancı tanıklık eden E.Ö, “Yazıcıoğlu’nu Ergenekon’un bir kolu olan Atakurtlar Cumhuriyet Ordusu” öldürdü şeklinde ifade verdiği, bu kişinin geriye dönük HST kayıtları incelendiğinde FETÖ’nün Emniyetten sorumlu mahrem yapı imamı olan ve 10 Milyonluk kırmızı kategoride aranan Ziya Demirel’le telefon görüşmeleri de tespit edildi.

Gizli tanıklardan A.G’nin FETÖ’nün tehlikeli gördüğü 3. Ordu komutanı Saldıray Berk ile Erzincan eski Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında da yalan tanıklık yaptığı belirlendi. A.G’nin, Yazıcıoğlu’nun gizli tanık olduğu için Ergenekon davasında deşifre olan MİT personelince öldürüldüğü şeklinde kamuoyunda FETÖ’cülerin eliyle oluşturulmak istenen algı çabasının parçası olduğu tespit edildi.

 TÜMÜNE DAVA AÇTI

Başsavcı İlker Yazıcı, 17 kişi hakkında hukuka aykırı delil toplamak, yalan tanıklıkla soruşturmanın aydınlığa kavuşmasına engel olmak suçundan Ağır Ceza Mahkemesine dava açtı. Ardından da deli saçması sözde delilleri dosyadan ayıkladıktan sonra 4 savcı görevlendirip dosyanı İstanbul Teknik Üniversitesinden 9 kişilik bir bilirkişi heyetine gönderip rapor aldırdı.

Yine olayda ihmali ve kusuru bulunan dönemin Valisi, Jandarma Bölge Komutanı, Emniyet görevlileri hakkında da ayrıca dava açtı. 6 yıldan beri Kahramanmaraş Başsavcılığı görevini yürüten İlker Yazıcı, mesleki kıdem, deneyim ve tecrübelerine rağmen Yargıtay’a çekildi.

BARYUM KARBONAT

Baryum karbonat, baryum sülfitten ya 60 ila 70 ° C’de soda ( soda külü yöntemi) ile sodyum karbonat ile muamele edilerek veya 40 ila 90 ° C’de karbondioksit geçirilerek ticari olarak üretilir.Soda külü işleminde katı veya çözünmüş sodyum karbonat baryum sülfit solüsyonuna ilave edilir ve baryum karbonat çökelti süzülür, yıkanır ve kurutulur.

Kullanım Alanları:Baryum karbonat esas olarak optik cam, huniler ve baryum manyetik malzemeler, diğer baryum tuzları, seramik, emaye, boya, kaynak çubuk besleme imalatı için kullanılırHavai fişek, alev hazırlığı, seramik kaplamaları ve optik cam yardımcı malzemeleri için de kullanılır.Baryum karbonat esas olarak optik cam, CRT cam ve baryum manyetik materyallerin ve kondansatörlerin imalatı için kullanılır, ayrıca karbon ve metal yüzey işlemlerinin karbürize edilmesi için de kullanılır. Diğer baryum tuzları ve seramik, emaye, pigmentler, boyalar, kauçuk, elektrot imal eden hammaddedir. Ayrıca rodentisit ve arındırıcı ajan, oksidasyon katalizörü olarak da kullanılır.Akı, paspas ve kristalleştirici bir madde olarak işlev görür bazı renklendirme oksitleriyle birleşerek benzersiz renkler üretir Bazılarının, sırlardan yiyecek ve içeceklere kadar sızıntı yapabileceğini iddia etmesi nedeniyle kullanımı tartışmalı.Tuğla, kiremit, toprak ve seramik endüstrisinde baryum karbonat, çiçeklenmeye neden olan çözünür tuzların ( kalsiyum sülfat ve magnezyum sülfat ) çökeltilmesi için killere ilave edilir .

 

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu