GüncelGündem

Yeni Akit yazarı Karahasanoğlu: CHP kendi hazırladığı başörtü teklifine ‘hayır’ oyu verecek

Paylaş:

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü ve yazarı Ali Karahasanoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gelin çözümü anayasa düzeyinde sağlayalım” çağırısının ardından CHP’nin başörtüsü konusunda Meclis’e sunduğu teklife ‘hayır’ oyu vereceğini savundu. 

Kılıçdaroğlu’nun, başörtü ile ilgili “Kanuni düzenleme yapalım” teklifinin samimiyetsizliğinin, 24 saat içinde ortaya çıktığını yazan Karahasanoğlu, Erdoğan’ın “Gelin çözümü anayasa düzeyinde sağlayalım” çağırısının ardından CHP’nin yan çizdiğini ileri sürdü.

Karahasanoğlu, şöyle devam etti:  

“Göreceksiniz..

CHP, kendisinin hazırladığı kanun teklifine, ‘hayır oyu’ veren parti olarak tarihe geçecek..

Çünkü samimi değiller. Dürüst değiller.

İstismar peşindeler..

‘Başörtü bize rağmen serbest bırakıldı, ne yapalım, ne yapalım. Bir tezgah kurup, ‘Yasağı biz kaldırdık’ diyerek, dindarlardan oy toplayalım’ derdine düştüler..

Bakın, başörtü yasağı üzerinden, son bir yıldır bir tartışma yok.. İki yıldır, üç yıldır bir tartışma yok..

Başörtü yasağını hortlatmak isteyenler var..

Onlara da gerekli soruşturmalar açılarak, cevaplar veriliyor..

CHP’nin böyle bir konjonktürde, ‘Başörtü yasağını kanuni düzenleme ile kaldıralım’ demesinin istismardan başka bir gayesi olamaz..”

 Yazının tamamını okumak için

 

Ne olmuştu?

CHP lideri, çalışma odasında çektiği bir videoyu sosyal medya hesabında yayımlamış, “Kadınlara giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasal güvenceye alacağız. Bunu bir tartışma konusu olmaktan tümüyle çıkartacağız” demişti. Kılıçdaroğlu, başörtüsünü yasal güvence altına alan kanun teklifini yarın TBMM’ye sunacaklarını açıklamıştı.

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu beklenen açıklamasını yaptı: Başörtüsü yarasını sonsuza kadar kapatacak kanun teklifini TBMM’ye sunacağız, bakalım Saray’ın tutumu ne olacak…

Ertesi gün CHP, “Kadınların Yürüttükleri Mesleğin İcrası Kapsamındaki Kılık ve Kıyafeti Giymek Dışında Herhangi Bir Zorlamaya Tabi Tutulamaması Hakkında Kanun Teklifi”ni TBMM Başkanlığı’na sunmuştu.

TIKLAYIN – CHP’nin başörtüsü teklifi, Kılıçdaroğlu ve grup yöneticilerinin imzalarıyla Meclis’te

Erdoğan ise dün partisinin grup toplantısında TBMM Başkanlığı’na başörtüsü ve kılık kıyafet konusunda yasal güvence sağlayan kanun teklifini sunan CHP’ye, “Gelin çözümü anayasa düzeyinde sağlayalım” çağrısında bulundu.

TIKLAYIN – Erdoğan’dan CHP’ye “başörtüsü” çağrısı: Gelin çözümü anayasa düzeyinde sağlayalım

Ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın çağrısına sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız. Bu kullandığın zehirli dili de artık bırak, çok çirkin bir üslubun var. Türkiye için iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Senin yasakçı zihniyetine rağmen, özgürlükler getirmeye çalışıyoruz” İfadelerini kullandı.

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın çağrısına yanıt: Eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu