GüncelGündem

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Likoğlu: CHP’nin başörtüsü teklifi hemen hayata geçirilmeli

Paylaş:

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, ilk imzacısının Kemal Kılıçdaroğlu’nun olduğu CHP’nin dün TBMM Başkanlığı’na sunduğu başörtüsü teklifini köşesine taşıdı. 

CHP’nin başörtüsü konusunda geçmişinin kötü olduğunu yazan Likoğlu, “Kapanmayan yaralar var. Ama daha da önemlisi bütün yaşananlara rağmen, fırsat bulsa aynı şeyleri, belki de daha fazlasını yapmayı hayal eden bir kitle var. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da o kitlenin farkında ki, bayram değil seyran değil, muhafazakârlara garanti vermenin derdine düştü” görüşünü dile getirdi.

CHP’nin başörtüsü serbestliğini yasal güvence altına almak için yasa teklifi verdiğini ve Kılıçdaroğlu’nun daha önce yaptığı ‘helalleşme’ çağrısını hatırlatan Likoğlu, şöyle devam etti:

“Şu an hiçbir kamu kurum ve kuruluşunda veya herhangi bir eğitim kuruluşunda başörtüsü serbestliği ile ilgili bir sorun yok. O halde CHP niye böyle bir hamle yaptı? Kemal Bey’in adaylık için yanıp tutuştuğunu biliyoruz. Kemal Bey’in adaylığına karşı olanlar ‘Efendim sizden çok iyi aday olur ama, muhafazakârlar size oy vermez. O kesimden oy alamayan seçimi kazanamaz’ tezini iyi işliyor.

Tabii bir de masada malum muhafazakâr görünümlüler var. Onlar da ‘CHP gelirse eskisi gibi muhafazakârlar üzerinde baskılar oluşur’ korkusu üzerinden pazarlık güçlerini artırıyor. Bu konularda sıkışan Kılıçdaroğlu, çareyi başörtüsüne yasal güvencede buldu. Geçti kameranın karşısına ‘Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasal güvenceye alacağız. Bunu bir tartışma konusu olmaktan tümüyle çıkartacağız’ dedi.

‘Kime karşı güvence, yeniden yasağı kim getirecek, yasal güvenceye ihtiyaç var mı?’ gibi herhangi bir soru sormadan, bu teklif hemen hayata geçirilmeli. Türkiye’de 50 yıl başörtüsü yasağı kanunsuz bir şekilde uygulandı. Üstelik, uygulandığı dönemlerde hükümetler, durumdan rahatsızdı, siyasiler sorunun çözümü için mücadele ediyordu.

Yasaklayıcı hüküm yokken millete bu zulmü yapanlar, şimdi siyasi sebeplerle ölü taklidi yapıyorlar, ancak ellerinde fırsat geçse 90’lı yılları bize mumla aratırlar.

CHP madem bu kıvama geldi, öyle muğlak bir kanun teklifi ile olmaz. Çok net ifadelerin yer aldığı bir Anayasa değişikliği ile konu tarihin çöplüğüne gönderilebilir.

Ayrıca sadece bundan sonra bir daha böyle yasak gelmeyecek güvencesi yeterli değil. Hâlâ 28 Şubat’ın yaraları tam olarak kapanmış değil. Hâlâ mağduriyetler giderilmiş değil. O hakların iadesi için de gerekli düzenlemeler yapılmalı.”

Yazının tamamını okumak için

TIKLAYIN – CHP’nin başörtüsü teklifi, Kılıçdaroğlu ve grup yöneticilerinin imzalarıyla Meclis’te

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu