GüncelGündem

Yunan lobisinden Biden’a mektup: Türkiye’nin açıklamalarına sert bir yanıt vermenizi bekliyoruz

Paylaş:

Türkiye ile Yunanistan ortasında tansiyon her geçen gün artarken, ABD’deki Yunan lobisinden yeni bir atılım geldi. Washington’da faal olarak çalışan Yunan lobisi American Hellenic Institute (AHI), ABD Lideri Joe Biden’a bir mektup gönderdi.

“BIDEN’DAN TÜRKİYE’NİN AÇIKLAMALARINA SERT CEVAP VERMESİNİ İSTEDİLER”

Mektupta, Biden’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet yetkililerinin ABD ve Yunanistan’a yönelik kelamlarının rahatsızlık yarattığı vurgulandı. 29 Eylül tarihli mektupta, Türk yetkililerin açıklamaları ve atakları de sıralanırken, mektubun altında da AHI Lideri Nick Larigakis’in imzası görülüyor. Biden’a hitaben yazılan mektupta, ABD Lideri’nin Türkiye‘nin açıklamalarına sert bir halde cevap verilmesi istendi.

“TÜRKİYE’NİN YUNANİSTAN TERSİ TAVRI DERİN TELAŞ YARATIYOR”

Sözcü gazetesinde yer alan habere nazaran mektupta Larigakis, “Küresel krizin yaşandığı vakitlerde ABD’nin liderliğine daha evvel olduğumuzdan çok daha fazla muhtaçlığımız var. Türkiye hükümetinin Yunanistan ve ABD tersi tavrı derin bir kaygı yaratıyor. Proaktif olmak ve krizi engellemek her vakit daha düzgündür. Olay denetimden çıkmadan evvel Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye hükümetini ABD hükümetinin sorumlu tutmasına gereksinim var” dedi.

“İKİNCİ BİR UKRAYNA OLAYI YAŞANABİLİR”

ABD Lideri Yardımcısı Kamala Harris, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ve ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin’e de gönderilen mektupta, “Diplomasi seçkinleri tarafından, ‘NATO müttefiki’, ‘İslam dünyası için rol model’ ve ‘doğu ile batı ortasında köprü’ olarak tanımlanan Türkiye’ye artık dayanak verilmemesi gerekiyor” sözü de kullanıldı. Yunan lobisinin Biden’a gönderdiği mektupta, Türkiye’nin Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ı işgal edebileceği de sav edilirken ‘İkinci bir Ukrayna hadisesi yaşanabilir’ denildi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu