GüncelGündem

Yunan ordusunun en kıdemli ismi Apostolakis: Türkiye ile çıkabilecek bir savaş 3-4 günden fazla sürmez

Paylaş:

Son haftalarda Türkiye ile Yunanistan ortasındaki tansiyon tarafların geri adım atmamasıyla birlikte her geçen gün artarken, dikkat cazip bir açıklama da bir periyot Yunanistan’ın savunma bakanlığını yürüten ve ülkede verilen neredeyse bütün madalyalara sahip olmakla bilinen Evangelos Apostolakis’ten geldi.

“ÇATIŞMA KISA BİR MÜDDET İÇİNDE BÜTÜN BÖLGEYE YAYILABİLİR”

Yunan medyasına konuşan Apostolakis, Türkiye ile Yunanistan’ın savaşa girmesi durumunda olayın kısa bir müddet içinde yayılabileceğini söylerken bunu denetim etmenin de kolay olmadığını lisana getirdi. Çatışmaların bütün bölgeye yayılabileceğini lisana getiren Apostolakis, “Türkiye tarafından rahatsızlık yaratan atılımlar geldi. Türkler kendi çıkarları için işe yarayacak şeyleri yapıyor” dedi.

SULLIVAN’IN TÜRKİYE ZİYARETİYLE İLGİLİ SKANDAL İDDİA

Aynı vakitte Yunanistan genelkurmay başkanlığı onursal lideri olan Apostolakis, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile Türk mevkidaşı İbrahim Kalın’ın bir ortaya gelmesinin zamanlamasına da dikkat çekti. Apostolakis, “Eğer Sullivan onlara tansiyonu yükseltmeyi bırakmanın onların faydasına olacağını söylediyse onlar durur. Ortada bir pazarlık. Çavuşoğlu’nun Libya’ya gittiği bir vakitte Sullivan’ın Türkiye’ye gitmesi nasıl açıklanabilir ki” dedi.

“ORDUMUZ UYGUN FAKAT KUSURSUZ DEĞİL ZİRA BİRTAKIM MESELELER VAR”

Yunan ordusunun tesiri ve hazırlık durumuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Apostolakis, “Ordumuz yeterli lakin kusursuz değil zira birtakım problemler var. Askerler kusursuz, ordumuzun gücü ve yapabilecekleri çok önemli. Bir savaşta kimin kazanacağını evvelce kestirmek kolay değil ancak her iki taraf dahasar görecektir” sözünü kullandı.

“SAVAŞ 3-4 GÜNDEN FAZLA SÜRMEZ”

Sözcü’de yer alan habere nazaran Apostolakis, savaş senaryoları ile ilgili de konuştu. Türkiye ile Yunanistan’ın karşı karşıya gelme durumunda savaşın 3-4 günden fazla sürmeyeceğini söylerken, “Askeri bir çatışma başlarsa, savaşın ne tarafa gideceğini denetim etmek kolay olmaz ve çatışmalar kısa bir müddette bölgenin geneline yayılabilir. Bu denetim altına almaya çalıştığınız fakat başaramadığınız bir yangın üzere olur” yorumunu yaptı.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu