Dünya

Yunanistan Ege’de silahlanmaya sürat verdi

Paylaş:

Yunanistan’ın geçtiğimiz yıl ABD’den istediği son derece çağdaş donatılmış ve tesirli amfibi akın araçlarının ABD kongresinden satış onayı çıktığı belirtildi.

ABD, Dış Askeri Satışlar (FMS) programı aracılığıyla yapılacak ve mukavelenin maliyeti 268 milyon dolar olarak belirlenen satışın Savunma Güvenliği İşbirliği Teşkilatı kontrolünde gerçekleştirileceği belirtildi.

Kongre verdiği karardan sonra yaptığı açıklamada Yunanistan’ı Avrupa’da siyasi istikrar ve ekonomik ilerleme için değerli bir rol oynayan kritik bir NATO müttefiki olarak nitelendirdi.

Satın alınacak araçlar ortasında 63 adet AAVP 7A1 amfibi taaruz akın aracı, 9 adet amfibi taaaruz komuta aracı (AAVC-741) 4 adet amfibi taaruz kurtarma aracı (AAVR-7A1), makinalı tüfekler, MK-19 el bombası fırlatıcıları, Termal Gözleme Sistemleri, dayanak ekipmanı, Kalibrasyon Hizmetleri ve Takip Desteği’nin yer aldığı belirtildi.

EGE’DEKİ ADALARDA KONUŞLANACAKLAR

Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos yaptığı bir açıklamada, yürütülen silahlanma programlarına atıfta bulunarak, Atina’nın adalara gitmek üzere ABD’den birkaç düzine zırhlı araç beklediğinden bahsetmişti. Amfibi AAV-7 tanklarının, Yunan deniz piyadelerinin karaya çıkarmaları için operasyonel yeteneklerini kıymetli ölçüde artırması bekleniyor.

YUNANİSTAN’IN TEHDİTLERE KARŞI KOYMA YETENEĞİNİ GELİŞTİRECEK

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı bahis ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Onaylanan bu satış, ABD’nin dış siyasetini ve ulusal güvenlik amaçlarını destekleyecek ve Avrupa’da siyasi istikrar ve ekonomik ilerleme için değerli bir ortak olan bir NATO müttefikinin güvenliğini artırmaya yardımcı olacaktır. Yunanistan’ın mevcut ve gelecekteki tehditlere karşı koyma yeteneğini geliştirecek ve NATO’nun güney kanadındaki stratejik pozisyonunu desteklemek için denizdeki çıkarlarını ve altyapısını korumak için tesirli bir yetenek sağlayacaktır. Yunanistan, NATO operasyonlarının yanı sıra terörizm ve korsanlıkla uğraşa yönelik denizcilik uğraşlarına da katkıda bulunuyor. Bu ekipmanın önerilen satışı ve takviyesi, bölgedeki temel askeri dengeyi değiştirmeyecektir. Bu potansiyel satışla bağlantılı bir ana yüklenici yoktur. Buna nazaran, bu potansiyel satışla kontaklı olarak teklif edilen bilinen rastgele bir mahsup mutabakatı bulunmamaktadır. Bu satışın ABD savunma hazırlığı üzerinde rastgele bir olumsuz tesiri olmayacaktır.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu