Dünya

Yunanistan’dan Bodrum’un karşısına reaksiyon çeken anıt

Paylaş:

Yunanistan ile Türkiye ortasında Ege Denizi ve Batı Trakya’daki gerginliği tırmandıracak bir atak geldi. Yunanistan, Bodrum’un karşısına kelamda Pontus Helenizmi Soykırım Anıtı dikme kararı aldı. Anıtın açılışının 5 Ekim’de yapılacağı belirtildi.

Yunanistan’ın Ege Adaları ile Batı Trakya’da ABD işbirliği ile silahlandırmayı sürdürürken Türkiye ile yaşadığı gerginliği bu sefer Muğla’nın Bodrum ilçesine 7 mil uzaklıktaki İstanköy (Kos) Adası’na kelamda Pontus Helenizmi Soykırım Anıtı dikerek gerginliği arttırıyor.

İSTANKÖY BELEDİYE MECLİSİ KARAR ALMIŞTI

İstanköy’de yayın yapan www.kosnews.gr haber sitesinin bugün okuyucularına duyurduğu haberde İstanköy Belediye Meclisi’nin aldığı kararın akabinde Pontuslular Derneği (O Xeniteas) tarafından bir ay evvel imaline başlanan kelamda Pontus Helenizmi Soykırım Anıtı ve Parkı’nın 5 Ekim 2022 tarihinde merasimle açılacağı belirtildi.“353 BİN AKRABAMIZ İÇİN ANIT DİKTİK”

Pontuslular Derneği Lideri Charalambos Navrozidis yaptığı açıklamada heykeltraş Kikotis Georgios’un yapılan anıtın merasimle açılacağını belirtti.

Navrozidis, “Pontus Helenizminin kalbinin attığı İstanköy’de yurttaşların ayrılamaz bütünlüğünü temsil eden anıt ile  353 bin akrabamızı anmaya hazırız. Bu yalnızca İstanköy’ü değil, her yerdeki Pontusluları da gururlandıran bir karardır ve bu biçimde Türk milliyetçiliğinin müreffeh bir kısma karşı işlediği cürümlerden 103 yıl sonra Pontus Helenizminin Soykırımı’nın tanınması için gayretinin devam edeceğinin bilinmesi tarafında bir karardır” dedi.

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu