GüncelGündem

Yunus Emre Göçer Cinayeti AKP’nin Özetidir!

Paylaş:

Kuryelik yaparak evini geçindirmeye çalışan genç bir emekçiydi Yunus Emre Göçer. Birisi otizmli, üç evlat sahibiydi. Motosikleti başında işini yapmaya çalışırken adı kaza, aslı cinayet bir olay sonucu hayatını kaybetti. Somali Cumhurbaşkanının oğlunun kullandığı araç arkadan hızla çarparak yaşamdan kopardı Yunus Emre’yi.

Fakat asıl felaket bu aşamadan sonra yaşandı. Yunus Emre’nin durumunun çok ciddi olduğu doktor raporunca sabitken, hatta kendisi entübe haldeyken, olayın faili savcılığa bile götürülmedi, karakolda ifadesi alınıp tedbir bile konmadan salıverildi, o da ertesi gün elini kolunu sallaya sallaya ülkeyi terk etti. Bilirkişi raporu olaydan tam sekiz gün sonra yazıldı, savcılık da dalga geçer gibi, günler öncesinde ülkeden çıkmış fail için yakalama emri çıkardı. Kısacası, fail kaçmadı, serbest bırakılarak, yurtdışı yasağı konmayarak ve yakalama emri geç çıkarılarak ülkeden çıkmasına izin verildi.

Lütfen şunu sorun kendinize. Bu kişi dünyanın hangi ülkesinde bu kadar rahatça cinayet işleyebilirdi? Ve bir de şunu sorun, aynı fail dünyanın hangi ülkesinde trafikte birini öldürdükten sonra sanki hiçbir şey olmamış gibi rahat rahat ülkeyi terk edebilirdi? Aklınıza sadece, adını bile tam hatırlayamayacağınız çadır devletleri geliyor değil mi? İşte maalesef AKP iktidarının ülkemizi getirdiği yer de tam olarak onların seviyesi.

Belli ki Somali’de yatırımları olan yandaş sermayenin çıkarlarına halel gelmemesi adına, olur da işleri sekteye uğrar diye bir Türk vatandaşının açıkça katledilmesine göz yumuldu. Bu çilekeş halkın emekçi bir evladının canı, yurttaşı olduğu devlet tarafından o kadar değersiz görüldü ki, öldürüldüğü olayın faili için göstermelik prosedürlerin uygulanmasına bile lüzum görülmedi, “Nasılsa üzerinde durulmaz” diye düşünülerek hareket edildi. Hem de aylardır güya “devlet adamı” pozları kesen İçişleri Bakanının sorumluluğu altında.

Bir iktidar düşünün ki, “Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya” tarzı laflarla en koyu biçimde popülizm yaparak iktidara gelsin, kendisini yerli ve milli sunsun, tek milliyetçinin kendisi olduğunu söylesin, kendisi dışındakileri terörist ve vatan haini ilan etsin ama ülkede bizzat Türk vatandaşlarına ikinci sınıf insan muamelesi yapsın, onların yaşam hakkını bile doğru düzgün savunmasın.

Ama şaşırmaya da pek gerek yok. Bu iktidar değil miydi, pandemi döneminde turistler ülkemizde dilediği gibi gezerken Türk vatandaşlarını eve tıkan? Turistlere yönelik reklam filmi çektirip, yabancıların hizmetinde olacak Türklerin maskesine “Tadını çıkar, aşılıyım” yazdıran? Avrupalıların güvenliği için milyonlarca sığınmacıyı ülkeye doldurup Türk vatandaşlarının güvenlik endişelerini hiçe sayan? 34 askerimizi şehit eden Rusya’ya tek kelime etmeyen? Depremzedeler biçare şekilde yardım beklerken sırf kendi reklamı için yurt dışına milyarlar akıtan? Ülkenin en güzel yerlerini Körfez ülkelerine peşkeş çeken? Yurt dışında katledilen, ayrımcılığa uğrayan Türkler için ağzını dahi açmayan?

İşte AKP budur. Sağa sola milliyetçilik nutukları, “Dünya lideriyiz” palavraları atan ama ülkeyi tüm dünya nezdinde itibarsızlaştıran, tek vaadinin güvenlik olmasına rağmen halkını aç bıraktığı yetmez gibi güvenliksiz de bırakan, ulusal onurumuzu ayaklar altına alan, milyonlara Türk olmanın suç olduğunu hissettiren yoz bir iktidar. Bu yüzden Yunus Emre Göçer cinayeti münferit bir olay değildir. Yunus Emre Göçer nezdinde ezilen Türk Halkıdır, onun onurudur.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu