Yurt genelinde 786 kişiye Afrin gözaltısı..

İçişleri Bakanlığı, yurt genelinde yürütülen operasyonlarda 16 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana operasyona yönelik sosyal medyadan terör propagandası yaptığı iddia edilen ve provokatif eylemlere katıldığı öne sürülen 786 şüpheli gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı, son bir hafta içinde terör örgütleriyle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin açıklama yaptı. Buna göre, Jandarma Özel Harekât (JÖH), Polis Özel Harekât (PÖH), Jandarma Komando Birlikleri ve iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hava ve kara unsurlarınca bin 103 operasyon gerçekleştirildi, terör örgütlerine yardım ve yataklık iddiası ile bin 345 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 43 kişi IŞİD terör örgütü, 567 kişi FETÖ/PDY terör örgütü, 713 kişi PKK/KCK ve 22 sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu belirtildi. Operasyonlarda ayrıca 3 bin 107’si uyuşturucu ve kaçakçılık suçlarından, 120’si düzensiz göçle mücadele kapsamında olmak üzere toplam 4 bin 572 kişi de gözaltına alındı.

Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana operasyona yönelik 85 eylem ve etkinlik gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada, sosyal medyadan terör propagandası yapan ve provokatif eylemlere katıldığı tespit edilen 786 şüphelinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Jurnalci.com