AktüelBilim - TeknolojiGüncelGündemTürkiye

Zuckerberg Facebook Inc.’in Adını Değiştirdi

Paylaş:

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’un önümüzdeki 10 senede geliştireceği sanal evren Metaverse’ü tanıttı. Şirketin Horizon adındaki sistemi henüz kullanıcıya açılmasa da uzun süredir geliştirilme aşamasında. Facebook sadece AB içerisinde 10 bin mühendis alacak ve 10 milyar dolardan fazla yatırım yapacak. Horizon’ın gelecek yıl kullanıcıyla buluşması bekleniyor. Facebook Inc. adını değiştirerek Meta oldu.

Gerçekleştirilen konferansta video kaydı yayınlanan Zuckerberg metaverse dair açıklamalar yaptı.

Türkçe’ye sanal evren olarak çevrilebilecek olan metaverse kullanıcıların internette var olan bir dünyaya bağlanmasını sağlıyor.

Mark Zuckerberg sanal iletişimin bir sonraki aşaması olarak sanal evreni gösteriyor. Zuckerberg, “Teknolojinin bu ilerleyişini birbirimizle olan iletişimimizin daha doğal olması olarak görüyoruz. Facebook’un tarihçesinde internete metin girdik, ardından kameralı telefonlar geldi. İnternet daha görsel ve mobil oldu. Bağlantılar iyileşikçe daha zengin videolara sahip olduk” ifadesini kullandı.

FACEBOOK’UN ADI İSE DEĞİŞMEYECEK

Zuckerberg, Facebook adının şirketin geleceğini yeterince anlatamadığını söyleyip daha önce basına sızan isim değişliğini doğruladı.

Google’ın 2015’deki adımına benzer bir şekilde Facebook Inc.’in adı değişti. Zuckerberg üst kuruluşun adının Meta olacağını belirtti. Yani Zuckerberg artık Meta’nın CEO’su konumunda.

Facebook’un adı ise değişmeyecek. Google bünyesindeki şirketlerin çoğalması sebebi ile 2015’te üst kuruluşun adını Alphabet olarak değiştirmişti.

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu