“10 parti bir araya geliyorsunuz, bir AK Parti etmiyorsunuz”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat’ta Çandır Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Konferans Salonunda düzenlenen AKP ilçe kongresinde konuştu.

Bozdağ, konuşmasında şunları söyledi: “Ben ne dersem ‘hayır’ diyenlerin hepsi orada durur. Ben kimi aday gösterirsem ‘hayır’ diyenler 2019’da ona oy verir.’ Oturuyorlar konuşuyorlar, efendim ‘Türkiye’nin yüzde 50’si Tayyip Erdoğan’a AK Parti iktidarına karşı.’ Peki nasıl iktidarda duruyor o zaman? Şunu demiyor, ‘Türkiye’nin yüzde 50’sinden fazlası Türkiye’nin cumhurbaşkanını destekliyor, onu iktidarda tutuyor’ demiyor. Hep başka yerden bakıyor, 10 partiye oy veren vatandaşlarımızın hepsini tek parti gibi lanse etmeye, uluslararası alanda öyle göstermeye devam ediyor.”

Bozdağ, “10 parti bir araya geliyorsunuz, bir AK Parti etmiyorsunuz. Ondan sonra kalkıp, dışarıdan diyorsunuz ki ‘yüzde 50’si AK Partiyi istemiyor.’ CHP’yi yüzde kaçı istemiyor, o zaman o mantıkla? Bu toplumun yüzde 75’i CHP’yi istemiyor o zaman, bu toplumun yüzde 90’ı HDP’yi istemiyor o zaman. O mantıkla baktığında senin toplumda karşılığın ne? Sıfır noktasında. Halbuki demokratik değerlendirmeyi doğru yapmak lazım.” ifadelerini kullandı.

Jurnalci.com