GüncelGündem

19 Mayıs Gaziler günü mesajları… Şehitlerimiz ve gazilerimiz anılıyor

Paylaş:

19 Eylül Gaziler Günü, Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazilik unvanını verildiği tarihe atıfta bulunarak, şehit ve gazilere hürmet ve minnet hislerini tabir etmek için ilan edildi. 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi hürmet, minnet ve rahmetle anıyoruz.

GAZİLER GÜNÜ MESAJLARI

19 Eylül Gaziler Günü için kullanabileceğiniz bildiriler:

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi hürmet, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Vatanımız için canlarını ve kanlarını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz, bizim için en kıymetli varlıklarımızdır. Onların sayesinde bugün özgür ve bağımsız bir ülkede yaşıyoruz.

Gazilerimiz, hamaseti ve fedakarlığıyla bizlere örnek teşkil eden kahramanlardır. Onların sayesinde, bu topraklarda huzur ve barış içinde yaşıyoruz.

19 Eylül Gaziler Günü, şehit ve gazilerimize olan minnet ve şükran hislerimizi tabir etmek için değerli bir fırsattır. Bu vesileyle, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kere daha hürmetle anıyoruz.

“Bu topraklar, şehitlerimizin ve gazilerimizin kanlarıyla sulanmıştır. Onların sayesinde bugün özgür ve bağımsız bir ülkede yaşıyoruz. 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi hürmet, minnet ve rahmetle anıyoruz.”

“Gazilerimiz, vatanımızın parçalanamaz bütünlüğü ve milletimizin huzuru için canlarını ve kanlarını feda eden kahramanlardır. Onların yüreği ve fedakarlığı, bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir. 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

“Şehitlerimiz ve gazilerimiz, bizim için en pahalı varlıklarımızdır. Onların sayesinde bugün özgür ve bağımsız bir ülkede yaşıyoruz. 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi hürmet ve minnetle anıyoruz.”

“Gazilerimiz, milletimizin ortak malıdır. Onların hamaseti ve fedakarlığı, bizlere her vakit ilham kaynağı olacaktır. 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, tüm gazilerimize hürmet ve minnetlerimizi sunuyoruz.”

“Gazilerimiz, vatanımızın ve milletimizin bekçileridir. Onların sayesinde bu topraklar huzur ve barış içinde yaşamaktadır. 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

“Vatan için gözünü kırpmadan savaşan kahraman gazilerimize minnettarız. Gaziler Günü’nüz kutlu olsun!”

“Ülkemizin garantisi olan gazilerimize sonsuz teşekkürler. Sizlerle gurur duyuyoruz. Gaziler Günü’nüz kutlu olsun!”

“Gazi olmak, vatan için en büyük fedakarlığı yapmaktır. Tüm gazilerimize hürmet ve sevgilerimizle. Gaziler Günü kutlu olsun!”

“Gazilerimizin kahramanlığına, azmine ve fedakarlığına hayranız. Sizlerle gurur duyuyoruz. Gaziler Günü’nüz kutlu olsun!”

“Gazilerimize minnettarız, onların kahramanlıkları unutulmaz. Gaziler Günü’nüz kutlu olsun, sıhhat ve memnunlukla dolu bir hayat dilerim.”

“Vatan uğruna savaşan, gözünü kırpmadan tehlikeye atılan her bir gazi, milletimizin onurudur. Gaziler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım.”

“Gazilerimizin her biri, ülkemizin garantisi ve onur kaynağıdır. Sizlere minnettarız. Gaziler Günü’nüz kutlu olsun!”

“Gazilerimizin fedakarlığı ve kahramanlığı için ne kadar teşekkür etsek az. Gaziler Günü’nüz kutlu olsun, kaç keyifli yıllar dilerim.”

“Gazilerimizin yaşadığı her an, vatanımız için verilen bir ömre bedeldir. Gaziler Günü’nüz kutlu olsun, sıhhat ve huzur içinde birçok yıllar geçirmenizi dilerim.”

“Vatan sevgisi uğruna gayret eden tüm gazilere selam olsun. Gaziler Günü’nüz kutlu olsun, her vakit yanınızdayız.”

GAZİLER GÜNÜ NEDİR?

13 Eylül 1921′ de kazanılan Sakarya Zaferi’nin çabucak akabinde, 14/15 Eylül gecesi, Batı Cephesi Kumandanı İsmet Paşa ile Genelkurmay Lideri Fevzi Paşa, Edirne ve Kozan Milletvekilleri sıfatıyla Büyük Millet Meclisi Reisliği’ne cepheden telgrafla şu önergeyi gönderdi:

“Bizzat muharebe meydanındaki önlemiyle muzafferiyetin amil ve müessiri olmuş Başkumandan Mustafa Kemal Paşa Hazretlerine müşirlik rütbesi ile gazilik unvanı tevcihini teklif ve istirham ederiz. Büyük Millet Meclisi’nin bu teveccühünün milletimiz tarafından direkt doğruya bütün orduya müteveccih bir eser-i takdir ve taltif olacağı kanaatinde bulunduğumuzu arz eyleriz.”

Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM’since Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “MAREŞAL” rütbesi ile “GAZİ” unvanı verilmiştir.

19 Eylül, “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Gaziler gününde yapılacak merasimler, Başbakanlığın 24 Ağustos 2003 tarih ve 25209 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmeliği temellerine nazaran düzenlenir.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu