GüncelGündem

4 kişi hayatını kaybetmişti! Valilikten sel felaketi açıklaması

Paylaş:

Batman Valisi Ekrem Canalp, kentte tesirli olan sağanak nedeniyle yaşanan sel felaketi ile ilgili Valilik binasında açıklamalarda bulundu.

“1 KİŞİNİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR”

Sağanağın sele dönüştüğünü belirten Vali Canalp, şu sözleri kullandı;

*Meydana gelen bu sel sonucunda birebir aileden 4 vatandaşımız maalesef vefat etmiştir. Bu 4 vatandaşımızdan birisinin olay anında, başkalarına de daha sonra yapılmış olan çalışmalarla cansız vücutlarına ulaşılmıştır.

*Gün içerisinde arama tarama faaliyetleri bütün vatandaşlarımızın cansız vücutlarına ulaşılması suretiyle de arama kurtarma faaliyetleri sonlandırılmıştır. Sel nedeniyle 3 vatandaşımız yaralanmıştır.

*Bu 3 vatandaşımızdan 2’si taburcu olmuştur. 1 vatandaşımızın ise şu anda hastanede tedavisi devam etmektedir.  Durumu ağır değildir.

*Selden 140 vatandaşımız da kurtarılmıştır. Davet merkezlerimize, 112 davet merkezimize, belediyemizin 153 ve 185 davet sınırlarına toplam 6 bin 978 ihbarda bulunulmuştur.

*Bu ihbarlar, bin 620 müdahaleli davete dönüştürülmüştür. 926 çalışanımız ve 310 araç ile bu davetlere müdahalede bulunulmuştur.

“12 HAYVAN ÖLDÜ, 4 BİNA AĞIR HASARLI”

Sel felaketinde 4 binada ağır hasar oluştuğunu belirten Vali Canalp, kelamlarını şöyle sürdürdü;

*Hasar tespit çalışmaları yapıldığı vakit, az hasarlı 37, ağır hasarlı 4, yıkık vaziyette olan da tekrar 4 binamızın olduğu görülmektedir. 12 küçükbaş hayvanımızda telef olmuştur.

*Heyelandan kapalı olan köy yollarımızdan 18 köy yolumuz bugün itibariyle ulaşıma açılmıştır. 14 köy yolumuzda da şu anda çalışmalar devam etmektedir. 75 köyümüzde elektrik arızası meydana gelmiştir.

*İki kümedeki köyler hariç olmak üzere elektrik arızalarının tamamı giderilmiştir. Yeniden merkezdeki elektrik arızalarında da yalnızca 1 mahallemizdeki  2 trafo ile ilgili şu anda arkadaşlarımız çalışmalarını devam ettirmektedir.

*Birkaç saat içerisinde bu arızaların da giderilmesini bekliyoruz. Selden etkilenmiş olan 129 vatandaşımızı şu anda pansiyonumuza yerleştirdik. Buralarda barınma hizmetini kendilerine sağlıyoruz.

“34 MİLYON LİRA MADDİ YARDIM TALEBİNDE BULUNDUK”

Selden etkilenen vatandaşlara yardımların da yapıldığını belirten Vali Canalp, “AFAD’dan 15, Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızdan (SYDV) da 19 milyon lira vatandaşlarımızın maddi yardım muhtaçlıklarını yemek, giyecek üzere gereksinimleri ve barınma gereksinimlerini karşılamak üzere talepte bulunulmuş durumdadır. Yeniden Aile Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğümüz tarafından da psikososyal takviye hizmetleri verilmektedir. Yine tıpkı formda hem vilayet merkezimizde hem de 5 ilçemizde var olan aş konutlarımızdan şu anda sıcak yemeklerimiz afetzede vatandaşlarımıza götürülmektedir. Yarın sabahtan itibaren de yine bütün afetzede vatandaşlarımız için kahvaltı hizmetlerini vermeye başlayacağız. Okullarımız eğitim öğretim için hazırdır. Yarın eğitim öğretime kaldığımız yerden devam edeceğiz. İçme suyu ile ilgili rastgele bir halde sorun şu an için yoktur dedi. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu