GüncelGündem

8 Mart yürüyüşü nedeniyle yargılanan 40 bayanın beraat talebi reddedildi

Paylaş:

Antalya Bayan Platformu’nun 8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü’nde düzenlediği Feminist Gece Yürüyüşünde polislerce darbedilerek gözaltına alınan 40 bayan hakkında, “Kanuna ters toplantı ve şov yürüyüşleri düzenleme, yönetme, bunların hareketlerine katılma” teziyle açılan davanın birinci duruşması Antalya 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

POLİSLER MAHKEME SALONUNDAN ÇIKARTILDI

Mahkeme salonunda polislerin yer almasına reaksiyon gösteren avukatlar, mahkemeden polislerin salon dışına çıkarılmasını talep etti. Mahkeme, avukatların taleplerini kabul ederek, polisleri salondan çıkardı. Kimlik tespiti ve iddianamenin kısa özetinin okunması ile başlayan duruşmada, uzmanın olaya dair hazırladığı manzara tahlili raporu evraka eklendi.

Gözaltına alınan bayan ve  LGBTİ+ bireyler savunmalarında; 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nün klasikleşmiş olduğunu, bu sebeple her sene Türkiye ve dünyanın her yerinde rastgele bir kurumdan müsaade alınmaksızın yapıldığını, aksiyonun bayanların ve  LGBTİ+ bireylerin rastgele bir taciz ve şiddet görmeden özgürce geceleri sokaklarda yürüyebilmelerini temsil ettiğini tabir ettiler.

“SALDIRI ŞİDDET HAREKETLERE AİT ÖGELERİN BULUNMADIĞI AÇIKTIR”

Duruşmada kelam alan avukat Aylin Onursev, ise, Feminist Gece Yürüyüşü’nün 2003’ten beri düzenlendiğini ve bunun klâsik hale geldiğini belirterek, “Bu klasiklik vurgusu ve her yıl tıpkı yerde birebir saatlerde yapılması 2911 Sayılı Kanun’un 4b hususu kapsamında değerlendirilmelidir. İlgili kanun hususu ‘gelenek ve göreneklere nazaran yapılacak toplantı, merasim, karşılama ve uğurlamalar 2911 Sayılı Kanun kapsamı dışındadır’ formunda düzenlenmiştir. Biz öteki meslektaşlarımızın da detaylı olarak belirteceği üzere evraktaki imajlarla ilgili kamera imajları bütün meslektaşlarımızca incelenmiştir. Bu incelenme sırasında etkin hücum, şiddet aksiyonlara ait ögelerin bulunmadığı açıktır. Bu tespitlere yönelik olarak sanık savunmalarının alınması gereksiz vakit kaybına yol açacaktır bu nedenle CMK’nin 223/9. hususu uyarınca sanıkların savunması alınmadan derhal beraat kararı verilmesini talep ederiz” diye konuştu.

Duruşmada, tutuksuz yargılanan bayanların beraat talebi reddedilirken, duruşma 26 Nisan 2023’e ertelendi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu