Siyaset

9 NATO ülkesi Rusya’nın Ukrayna topraklarını ilhak etmesini tanımadığını açıkladı

Paylaş:

Aralarında Çekya, Slovakya, Estonya ve Romanya‘nın da bulunduğu 9 NATO ülkesinin başkanları, yayınladıkları ortak bildiride Rusya‘nın Ukrayna topraklarını ilhak etmesini tanımadıklarını açıkladı.

“RUSYA’NIN HUKUKU AÇIKÇA İHLAL ETMESİ KARŞISINDA SESSİZ KALAMAYIZ”

Slovakya Devlet Lideri Zuzana Caputova’nın toplumsal medya hesabından yayınladığı bildiride, “Biz Orta ve Doğu Avrupa devlet liderleri, savaş sırasında Kiev’i ziyaret eden ve Rus saldırganlığının tesirlerine kendi gözleriyle şahit olan ülkeler olarak, Rusya Federasyonu’nun milletlerarası hukuku açıkça ihlal etmesi karşısında sessiz kalamayız. Bu nedenle bir bildiri yayınlıyoruz. Ukrayna’nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne takviyemizi yineliyoruz. Rusya’nın rastgele bir Ukrayna bölgesini ilhak etme teşebbüsünü tanımıyoruz ve asla tanımayacağız” tabirleri kullanıldı. Önderler ayrıyeten Ukrayna’nın gelecekteki NATO üyeliğine ait 2008 Bükreş NATO Tepesi kararının ardında olduklarını da belirtti.

NATO ÜLKELERİNE DAVETTE BULUNDULAR

Yayınlanan bildiride NATO üyesi ülkelere Ukrayna’ya yapılan yardımların arttırılması davetinde da bulunularak, “Rusya’nın işgaline karşı savunmasında Ukrayna’yı destekliyoruz. Rusya’dan işgal altındaki tüm bölgelerden derhal geri çekilmesini talep ediyoruz ve tüm müttefikleri Ukrayna’ya askeri yardımlarını kıymetli ölçüde artırmaya davet ediyoruz. Saldırganlık kabahatleri işleyen herkes hesap vermeli ve adalete teslim edilmelidir” denildi.

9 ÜLKENİN DEVLET LİDERLERİ BİLDİRİYE İMZA ATTI

Caputova tarafından imzalanan ve yayınlanan bildiriyi Çekya Devlet Lideri Milos Zeman, Estonya Devlet Lideri Alar Karis, Letonya Devlet Lideri Egils Levits, Litvanya Devlet Lideri Gitanas Nauseda, Kuzey Makedonya Devlet Lideri Stevo Pendarovski, Karadağ Devlet Lideri Milo Cukanoviç, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ve Romanya Devlet Lideri Klaus Iohannis de imzaladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu