Spor

A Milli Takım’ın Uluslar Ligi performansında öne çıkanlar

Paylaş:

A Milli Futbol Takımı, 2022-2023 sezonunda mücadele ettiği Uluslar C Ligi 1. Grubu lider olarak tamamladı. Lüksemburg, Faroe Adaları ve Litvanya ile aynı grupta yer alan ay-yıldızlılar, haziran ayında çıktığı 4 karşılaşmayı kayıpsız geçerken kalesinde ise gol görmedi.

Grubun ilk maçında Faroe Adaları’nı 4-0’lık skorla geçen milliler, üst üste deplasmanda oynadığı 2 karşılaşmada Litvanya’yı 6-0, Lüksemburg’u ise 2-0 mağlup etti. Grubun dördüncü maçında Litvanya’yı konuk eden milliler, sahadan 2-0 galip ayrıldı. Turnuvanın Eylül ayında oynanan maçlarda ise seri, yerini puan kayıplarına bıraktı. İlk olarak Lüksemburg’u İstanbul’da konuk eden ay-yıldızlılar grupta ilk gollerini de bu maçta yedi. İki takımın karşılıklı bulduğu gollerle mücadele 3-3 berabere bitti. A Milli Takım, son maçta ise Faroe Adaları’na konuk oldu. Milliler, zayıf rakibi karşısında 2-1’lik sonuçla sahadan mağlup ayrılırken, grupta da ilk yenilgisini aldı. 6 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet elde eden milliler, topladığı 13 puanla grubu lider tamamlarken B Ligi’ne yükselmeyi başardı.

En golcü Serdar Dursun

4 futbolcu tüm maçlarda oynadı

Uluslar Ligi’nde A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, 6 karşılaşmada 30 farklı futbolcuya forma şansı verdi. Ferdi Kadıoğlu, Kerem Aktürkoğlu, Serdar Dursun ve Halil Dervişoğlu 6 maçta da forma giyerek turnuvanın her maçında sahada yer alan isimler oldu. Milli futbolcular Cengiz Ünder, Yunus Akgün ve Kaan Ayhan ise 5 maçta forma giydi.

Kart raporu

Turnuvada 6 maça çıkan millilerde hiçbir oyuncu kırmızı kart görmezken, aleyhine toplamda 6 kez sarı kart çıktı. Cengiz Ünder, 2 karşılaşmada sarı kart gören isim oldu.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu