DünyaGüncel

ABD Devreye Girdi, Suudiler 180 Derece Döndü!

Paylaş:

İncirlik'e savaş uçağı konuşlandıracağını, Suriye'ye ise "kara gücü" göndereceğini açıklayan Suudi Arabistan, ABD'nin devreye girmesi üzerine frene bastı.

Önce 20 olarak açıklanan ve Suudi kaynaklarınca “İncirlik’e indi” açıklaması yapılan savaş uçakları muamma oldu. Suudi askeri sözcüsü ise,Suriye’ye kara gücünün ancak “ABD öncülüğündeki koalisyon ile gönderileceğini” söyledi.

Yemen’deki Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap Koalisyonu sözcüsü Tuğgeneral Ahmet Asseri yaptığı açıklamada, “Suudi Arabistan, ABD öncülüğündeki koalisyonun Suriye’de düzenleyeceği her türlü kara operasyonuna hazırdır” dedi.

Oysa Suudi Arabistan Suriye’ye kara gücü gönderebileceğine ilişkin yaklaşık 10 gün önce yaptığı ilk açıklamada, tek başına da Suriye’ye girebileceğini ima etmişti. Suudi askeri sözcüsü Asseri 10 gün önceki açıklamasında, “Biliyoruz ki hava saldırıları yeterli değil ve kara operasyonu gerekli. Daha iyi sonuç alabilmek için her iki operasyonu da birlikte yürütmemiz lazım” demişti. Asseri, Yemen’de önemli bir deneyim elde ettiklerini, bu deneyimi Suriye’de kullanabileceklerini de söylemişti.

ÇAVUŞOĞLU DA, “SUUDİ ARABİSTAN’LA BİRLİKTE GİREBİLİRİZ” MESAJI VERMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da hafta sonu yaptığı açıklamada, Türkiye’nin de Suudi Arabistan’la birlikte Suriye’ye kara operasyonu için girebileceği mesajını vermişti. Çavuşoğlu, Münih toplantısı dönüşünde yaptığı açıklamada, Suriye’de kara operasyonunun da olması gerektiğini vurgulayarak, şöyle demişti;
“Böyle bir strateji olursa ‘Türkiye ve Suudi Arabistan biz hepimiz kara operasyonuna girebiliriz’ dedik. Millet diyor ya ‘DAEŞ ile mücadelede Türkiye isteksiz’ diye. Ama en somut önerileri de Türkiye yapıyor. Suudi Arabistan şimdi Türkiye’ye uçak da gönderiyor, İncirlik’e. Geldiler, keşif çalışması da yaptılar üslerde. Şu an kaç uçak gelecek, sayısı belli değil. ‘Gerekirse asker de gönderebilirim’ dedi. Bu Suudi Arabistan’ın Suriye’deki terörle mücadele konusundaki kararlılığının bir göstergesi.”

SUUDİLER FRENE BASTI, KATAR DEVREYE GİRDİ

Suudiler’in Suriye’ye tek taraflı bir kara operasyonu yerine, “ABD öncülüğündeki koalisyon” şartını ortaya koyarak “frene basmalarının” ardından ise Katar devreye girdi. Münih Güvenlik Konferansı’nın son gününde konuşan Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman el Sani, IŞİD ile mücadele için uluslararası koalisyon kapsamında Suriye’ye kara gücü göndermenin “acil olduğunu” söyledi.

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu