Dünya

ABD’de Kongre baskınıyla ilgili eski Lider Yardımcısı Pence’in tabiri alınabilir

Paylaş:

The New York Times gazetesinin haberinde, Adalet Bakanlığının Pence’i söze davet edeceği öne sürüldü.

Gazetenin, Pence’e yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde eski Lider Yardımcısı’nın da Bakanlığın soruşturmasının, Kongrede kurulan komite soruşturmasından farklı olduğu fikriyle söz vermeye istekli bulunduğu sav ediliyor.

ABD basınında takımından daha evvel söz vermek isteyen şahıslara mani olma teşebbüsüne bulunan Trump’ın, Pence’in de tabir vermesini engellemeye çalışıp çalışmayacağı öne çıkan hususlar ortasında yer alıyor.

‘PENCE, TRUMP’A TEPKİLİ’

2020 Başkanlık seçimlerinde “sahtekarlık” yapıldığı tarafındaki tezleri ve 6 Ocak Kongre baskını olayları üzerine Trump ile ortası açılan Pence’in, 2024 ABD Başkanlık seçimlerinde aday olmayı düşündüğü ve Trump’ın seçmen tabanını karşısına almamak için onu kamuoyu önünde eleştirmekten kaçındığı yorumları yapılıyordu.

Son devirdeki çıkışlarıyla gündeme gelen Pence, 6 Ocak Kongre baskını hakkında Trump’ın sarf ettiği kelamları “pervasız” olarak nitelendirmişti.

Pence, ABC’ye verdiği mülakatta, Trump’ın 6 Ocak olayları ile kendisini, ailesini ve Kongrede bulunan herkesi tehlikeye attığını belirtmişti.

Trump’ın o günlerde aleyhine yaptığı “seçimleri reddedecek cüretinin olmadığı” istikametindeki paylaşım konusunda Pence, “Bu, beni öfkelendirdi fakat yanımda duran kızıma dönerek ‘Yasayı delmek değil, onu üstün tutmak cüret ister.’ dedim.” sözünü kullandı.

Pence, Trump’ın 6 Ocak olayları hakkındaki kelamları konusunda, “Başkan’ın kelamları pervasızdı. Sorunun bir modülü olmaya karar verdiği açıktı.” diye konuşmuştu.

Trump ise Twitter’dan başkentte yapılacak şov öncesi “6 Ocak’ta D.C’de büyük protesto var. Orada olun, çok çılgın olacak.” tabirlerini paylaşmıştı. (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu