GüncelGündem

Kayalıktan düşen kadının ölümünü inceleyen “özel ekibin” bulguları soruşturmayı cinayet şüphesine yöneltti

Paylaş:

YALOVA (AA) – Yalova Cumhuriyet Başsavcılığınca Altınova ilçesine bağlı Soğuksu köyü Ballıkaya mevkisinde 24 Ocak 2023’te kayalıktan düşen Semiha S’nin ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, İl Jandarma Komutanlığı tarafından olay yeri inceleme, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), asayiş ile kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlüklerindeki bazı görevlilerden özel ekip kuruldu.

Ekibin yaptığı araştırmada, tutuklanan cinayet zanlısı E.N.S’nin (41) ilk ifadesinde eşinin düştüğü yer ile cesedinin bulunduğu alan arasındaki mesafe konusunda çelişkili ifade verdiği ortaya çıktı.

Ayrıca E.N.S’nin mutlu bir evliliklerinin bulunduğu, çocuk sahibi olmak istediklerine yönelik beyanlarının, cep telefonundaki mesajları, Semiha S’nin ailesi ve arkadaşlarının ifadeleriyle çeliştiği belirlendi.

Zanlının, karısının cenazesinin götürüldüğü hastane ve Bursa’nın Orhangazi ilçesinde defnedilmesi sırasında kullandığı “Yükseklik korkusu vardı.” ifadesi de yine kadının ailesi ve arkadaşları tarafından yalanlandı.

Doğum yeri Almanya olan zanlının olay günü alınan ilk ifadesinin ardından geçen yıl mart ayında tekrar ifadesine başvuruldu. Şüphelinin, oturma izninin iptal olmaması için Almanya’ya gitmesi gerektiğini söylemesi üzerine de geçen sene mayısta kaçma ihtimaline karşı savcılığın talebiyle sevk edildiği hakimlikçe yurt dışı çıkış yasağı konuldu.

Savcılıktan alınan izinle 3 ay teknik takip yapan özel ekip, 15 ay süresince E.N.S’yi izleyerek delil toplamaya çalıştı.

Kabanında ve çizmesinde yuvarlanma, sürüklenme emaresine rastlanmadı

Dosyadaki şüpheleri kesinleştirmek için Gaziantep’te 13 Ağustos 2020’de 5 katlı apartmanın 4. katından düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen’in dosyasını inceleyen savcılık, bilirkişi heyetindeki adli tıp uzmanı, yüksek fizik mühendisi ve olay yeri inceleme uzmanını bu soruşturmada görevlendirdi.

Olay yerinde birçok kez inceleme yapan heyet, E.N.S’nin, karısının yaklaşık 1 metrelik düz alandan düştüğünü iddia ettiği yer ile cesedinin bulunduğu alan arasındaki mesafenin fazla olmasını çelişkili bulundu.

Bilirkişi heyeti, kadının olay günü üzerindeki kaşe kaban ile deri çizmesinde yuvarlanma, sürüklenme gibi bir emarenin bulunmadığı, düşmeden önce bulunduğu yaklaşık 1 metrelik zeminden ancak koşarak atlamasıyla bunun olabileceği ya da arkası dönükken önden alabileceği bir itme kuvvetiyle gerçekleşebileceği sonucuna vardı.

Özel ekip, E.N.S’nin olaydan bir gün önce Siirt’te yaşanan yüksekten düşme haberini cep telefonundan okuduğunu ortaya çıkardı.

Bir firmada tercümanlık yapan şüphelinin 2022 yılında evlendiği Semiha S’yi akraba olan ailelerinin boşanmalarına sıcak bakmayacak olması ve farklı bir hayat kurma düşüncesi nedeniyle öldürdüğü ihtimali üzerinde duruluyor.

Olay

Semiha S, 24 Ocak 2023’te eşiyle gittiği Altınova ilçesi Soğuksu köyü Ballıkaya mevkisinde fotoğraf çekmek için çıktığı yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki kayalıktan düşerek hayatını kaybetmiş, cenazesi ertesi gün ailesinin yaşadığı Bursa’nın Orhangazi ilçesi Hamzalı Mahallesi’nde toprağa verilmişti. Kadının eşi E.N.S, yürütülen soruşturma kapsamında, eşini iterek ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınarak 15 Mayıs’ta tutuklanmıştı.

Gaziantep’te 13 Ağustos 2020’de Batıkent Mahallesi’ndeki 5 katlı apartmanın 4’üncü katından bir kişinin düştüğü ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edilmiş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden kişinin 17 yaşındaki Duygu Delen olduğu belirlenmişti. Evde bulunan Mehmet K. (20) tutuklanmıştı. Mehmet K. hakkında “çocuğun kasten öldürülmesi” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile “çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “hakaret” ve “konutta yağma” suçlarından çeşitli oranlarda ceza istemiyle açılan davada mahkeme keşif kararı vermiş ve olay yeri inceleme uzmanı, fizik mühendisi, adli tıp uzmanı ve bilgisayar teknolojisi uzmanından oluşan heyet, 19 Mart’ta olayın meydana geldiği sanık Mehmet K’nin evinde keşif yapmıştı. İki yıl önceki karar duruşmasında, sanığa “çocuğu kasten öldürme” ve “cinsel istismar” suçundan beraat, “konutta yağma” suçundan 10 yıl hapis cezası verilmiş, “hakaret” suçundan verilen 1800 lira para cezası ise ertelenmişti.

Muhabir: Sıtkı Yıldız

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu