AktüelDünyaEkonomiGüncelGündemTürkiye

ABD’de tarım dışı istihdam artışı haziranda beklentileri aştı

Paylaş:

ABD’de tarım dışı istihdam artışı haziranda beklentileri aştı

ABD’de işverenler haziranda tahmin edilenden daha fazla sayıda kişiyi işe alırken işsizlik oranı son 50 yılın en düşük seviyesine yaklaştı.

ABD Çalışma Bakanlığı’nın bugün yayımladığı rapora göre tarım dışı istihdam geçen ay 372 bin arttı.

İŞSİZLİK ORANI YÜZDE 3,6

Öte yandan işsizlik oranıysa önceki aylarda olduğu gibi yüzde 3,6 düzeyinde kalırken saatlik ortalama kazançlar bir önceki aya göre yüzde 0,3 arttı.

Bloomberg’in ekonomistlerle gerçekleştirdiği ankette, istihdamın 265 bin artması ve işsizlik oranının da yüzde 3,6’da kalacağı tahmin edilmişti.

ABD’de resesyonun ayak sesleri giderek artarken onlarca yılın en yüksek enflasyon oranları Amerikalıların maaşlarını eritiyor ve tüketici harcamaları üzerinde baskı oluşturuyor.

VERİLER YENİ BİR FAİZ ARTIŞINI TETİKLEYEBİLİR

Reuters’ın bildirdiğine göre, ABD’li işverenler son 14 ayın en düşük işçi alımını haziranda gerçekleştirdi. Veriler, işgücü piyasasındaki sıkılığın ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 75 baz puanlık bir faiz artırımı daha yapmaya teşvik edebileceğine işaret ediyor.

Birçok şirket haziranda çalışan sayılarını azaltacaklarını duyurmuştu. İşten çıkarmalar şimdiye kadar büyük oranda Fed’in faiz artırımına duyarlı olan teknoloji ve konut gibi sektörlerde yoğunlaştı.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu