GüncelGündem

İstanbul’da bu hafta birçok etkinlik sanatseverlerle buluşacak

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) bugün ve yarın Çin Doğu Dans ve Müzik Topluluğunun sahneleyeceği “Şiirsel Dans Draması: Efsanevi Bir Manzara Resminin Yolculuğu”, 29 Haziran’da ise “Anadolu Ateşi 25.Yıl Gösterisi” izleyiciyle buluşacak.

Maximum Uniq Hall’de bugün “Aydınlıkevler”, 30 Haziran’da ise “Hücreler” oyunları sahnelenecek.

Konserler

Sanatçı Levent Yüksel, sahnedeki 30. yılı dolayısıyla 27 Haziran’da AKM’de senfonik konser verecek.

Maximum Uniq Hall’de 28 Haziran’da “Maceo Plex – Raxon – Via – Leyna”, 29 Haziran’da “Oscar and The Wolf” konseri gerçekleşecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda 26 Haziran’da Bülent Ortaçgil, 30 Haziran’da ise Şevval Sam sahne alacak.

“Child in Time”, “Hurricane” ve “Perfect Strangers” gibi birçok unutulmaz şarkı ile dünyada 100 milyondan fazla albüm satışına ulaşan Deep Purple, yarın KüçükÇiftlik Park’ta müzikseverlerle buluşacak.

Sergiler

Küratörlüğünü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden Prof. Dr. Sinan Niyazioğlu, Doç. Dr. Yasemin Nur Erkalır ve Prof. Dr. Nezih Recep Aysel’in üstlendiği “Temsil ve Hafıza” sergisi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde ziyarete açık olacak.

Leman Dinçtürk’ün hazırladığı “Maziden Atiye Geleneksel Esintiler” sergisi, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yeni Cami Hünkar Kasrı’nda ziyaret edilebilecek.

Ressam ve öğretmen İkranur Doğan’ın hazırladığı Anadolu kadınlarının motiflerini ele alan “Yankı ve Yansı Arasında Anadolu Kadınları” sergisi, Dolmabahçe Sarayı Resim Müzesi’nde görülebilecek.

Türk İslam Eserleri Müzesi’nde açılan “Aşkla Düğümlenen Sanat: Türk Halıları” ve “Osmanlı Dönemi Suriye Lübnan Dokumaları” sergileri, 23 Ağustos’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

İzlandalı-Danimarkalı sanatçı Olafur Eliasson’ın İstanbul Modern’de açtığı ilk kişisel sergisi “Senin beklenmedik karşılaşman”, 9 Şubat 2025’e kadar sanatseverlerin beğenisine açık olacak.

Genç Buluşmalar Taksim Sanat’ta

İBB Kültür AŞ tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin 20 üniversitesinden 41 sanatçı adayının, 80 eserle yer aldığı “Genç Buluşmalar” karma sergisi, Taksim Sanat’ta ziyarete açıldı.

Fotoğrafçı Tanın Helvacı’nın Venedik’te çektiği fotoğrafların, ressam Leyla Sabah’ın çalışmalarıyla buluştuğu “BirBüyüktürİki” sergisi Artizan Sanat’ta görülebilecek.

Pop art sanatçısı Nesren Jake’in beşinci kişisel sergisi “Lunatic Asylum” 5 Temmuz’a kadar Maximum Uniq Hall’de sanatseverlerle buluşacak.

Küratörlüğünü Şeyda Çetin ve Ebru Esra Satıcı’nın üstlendiği “Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar” sergisi, Meşher’de ziyaret edilebilecek.

Kültürel mirası koruyarak geleceğe aktarmak misyonuyla hayata geçirilen “Osmanlı Saray Çinileri” projesi kapsamında hazırlanan, “İznik’ten Dünyaya Kayıp Çiniler” sergisi, İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaştırma Enstitüsü’nde beğeniye sunuldu.

“Geniş Açı” Macar sinemasının 120 yılını yansıtıyor

Macaristan Ulusal Film Enstitüsünün hazırladığı ve Macar sinemasının 120 yılını anlatan “Geniş Açı” sergisi, Macar Kültür Merkezi’nde görülebilecek.

Küratörlüğünü Burcu Çimen ve Didem Yazıcı’nın üstlendiği “Bugünü Resmetmek” resim sergisi, Yapı Kredi Kültür Sanat’ta ziyaretçilerini ağırlıyor.

Salt’ın disiplinlerararası tasarım stüdyosu 2050+ tarafından hazırlanan ve Salt Beyoğlu’nda sanatseverlerle buluşan yeni sergisi “Havaya Dair”, hava kirliliğinin toplumsal ve ekolojik boyutlarını odağına alıyor.

Küratörlüğünü Prof. Dr. Mona Mahall, Prof. Dr. Aslı Serbest ve Yelta Köm’ün üstlendiği küresel kültür, ekonomik değişim ve siyasi temas tarihini canlı tutan seramik, ağırlık ve ölçü koleksiyonlarından ilham alan “Ters Yüz Pera: Mekanlar ve Metinlerde Denemeler” sergisi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde sanatseverleri bekliyor.

Muhabir: Ömer Mirza Şeker

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu