Abdullah Gül Sert Konuştu

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazı sonrası gazetecilere açıklamada bulundu.

Abdullah Gül, Deniz Baykal’ın 2019 seçimlerinde kendisinin adaylığına olumlu sinyal verdiği konuşmasına işaret ederek “Geçen günlerde bir siyasetçinin parti içi hesapları içerisinde yaptığı konuşmasında beni de söz konusu etti. Ben ciddiye almadım. Ama üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın “Sayın Gül buna net bir cevap vermelidir” açıklamasına da tepki gösteren Gül, “Bazı arkadaşlar benim ne yapmam gerektiğini nasihat edecek kadar ileri gittiler” ifadelerini kullandı.

Abdullah Gül şöyle devam etti:

“Uzun süredir bazı siteler ve sosyal medyada, başta ben olmak üzere Ak Parti’nin gerçek öncüleri, kurucuları ve itibarında çok büyük emeği geçmiş insanlar için küfürler ve edep dışı davranışlarda bulundurlar. Bunun üzüntüyle karşılıyorum. Ben 7 sene tarafsız Cumhurbaşkanlığı yaptım. Siyasete girmeyeceğimi söyledim. Yeri geldiğinde ülkemizi yönetenlerle görüşlerimi paylaştım. Ülke zaten seçimlerin yorgunluğu içerisinde. Türkiye’nin çok önemli meseleleri var. İçeride bir sürü ekonomik ihtiyaçlar, yapılması gerekenler var. Hükümete yardımcı olmak gerekir. Türkiye’nin bu zorlukları aşması için büyük bir beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerekir.”

ilgili haberler