GüncelGündem

Adana ve Samsun’da eş vakitli narkotik operasyonu: 303 gözaltı

Paylaş:

Adana ve Samsun’da düzenlenen eş vakitli narkotik operasyonlarında toplam 303 kuşkulu, yakalanıp gözaltına alındı. 

Adana ve Samsun’da Narkotik Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü takımları, uyuşturucu satıcılarına yönelik geniş çaplı eş vakitli operasyon düzenledi.

Özel harekat polisi ve helikopter takviyeli operasyonda çok sayıda kuşkulu, yakalanıp gözaltına alındı.

Kente gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapılan operasyon hakkında bilgi aldıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Uyuşturucuyla çabanın tüm süratiyle devam ettiğini lisana getiren Bakan Soylu, şöyle konuştu:

*Sabah 05.00 prestijiyle ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’ gerçekleştirilmiştir. Gruplarımız Adana’da 211 sokak satıcısını gözaltına aldılar. Samsun’da da eş vakitli operasyonda 92 sokak satıcısını gözaltına aldılar. Bu operasyona 2037 polis memurumuz katıldı.

*Aynı vakitte 22 narkotik köpeği, bir helikopter, bir İHA da bu operasyonda bulundular. Tekrar özel harekat polisimiz de bu operasyon içerisinde bulundular.

*Uyuşturucu denilen belayı büsbütün silip atmak, uyuşturucunun kökünü kurutmak için gerek emniyet gerek jandarma teşkilatımız büyük bir efor sarf etmektedir.

*İnanıyoruz ki; gerek hudutlarımızda gerek hudutlarımızın içerisinde bu uyuşturucu belasını ülkemizden söküp atacağız.

‘TERÖRLE NASIL ÇABA EDİYORSAK, UYUŞTURUCUYLA DA O DENLİ EDECEĞİZ’

Uyuşturucunun toplumun güvenliği için en büyük tehditlerden biri olduğuna dikkat çeken Bakan Soylu, şöyle konuştu:

*Hem ailelerimize hem de gençlerimizin geleceğine büyük bir tehdit olan bu uyuşturucu belasıyla, terörle nasıl gayret ediyorsak, hata ve suçluyla her alanda nasıl gayret ediyorsak; sonuna kadar gayret edeceğiz. Aziz milletimiz bize güvensin, bize prestij etsin.

*Avrupa’da bugün uyuşturucu için neredeyse devlet kendisi şırınga vermektedir. Narko-shoplar, narko- kafeler açılmaktadır. Amerika’da daha ileri gidilmektedir.

*Neredeyse narko-kasabalar oluşmuştur. Buna karşın etrafındaki coğrafyanın bütün zorluklarını bilhassa Orta Doğu ve öteki noktalardan gelen o uyuşturucuların engellenmesi tarafında ortaya konan bütün gayret ile birlikte hem Türkiye’de uyuşturucu satılmasına hem bilhassa Afganistan’dan çabucak yanımızdaki komşumuz İran’dan ve birçok yerden doğan uyuşturucunun, sentetik uyuşturucunun da Avrupa’dan Türkiye’ye, Türkiye dışından da öbür yerlere, bilhassa Orta Doğu’ya, Körfez ülkelerine sentetik uyuşturucu intikal etmesini engellemek için hem ülke çapında hem de memleketler arası alanda birçok operasyona imza atılmıştır, atılmaya da devam edecektir. (DHA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu