Dünya

Af Örgütü açıkladı: İsrail aleyhine yeni ispatlar var

Paylaş:

Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International), Refah’taki ataklara ait topladıkları yeni ispatların, İsrail güçlerinin Gazze’deki ataklarında “uluslararası insancıl hukuku nasıl çiğnediğini” ve “tüm aileleri tam bir fütursuzlukla nasıl yok ettiğini” gösterdiğini belirtti.

Londra merkezli örgütten yapılan açıklamada, Gazze’nin kelamda “en güvenli” bölgesi olduğu varsayılan Refah’ta gerçekleşen 4 farklı İsrail akınıyla ilgili örgütün detaylı soruşturma yürüttüğü bildirildi.

Açıklamada, hücumların üçünün Aralık 2023’te insani orta sona erdikten sonra, birinin ise geçen ay gerçekleştiği tabir edildi.

EN AZ 95 SİVİL ÖLDÜ

Sözde “güvenli” bölgede düzenlenen 4 taarruzda 42’si çocuk en az 95 sivilin öldüğü kaydedilen açıklamada, kurbanlar ortasında emekli cerrah Dr. Abdullah Şehade ve doğumu şimdi resmi olarak kayıt altına alınmamış yeni doğmuş bir kız bebeğin bulunduğu aktarıldı.

BOEING BOMBASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Saldırılardan birinin ABD şirketi Boeing tarafından üretilen bombayla gerçekleştirildiğinin altı çizilen açıklamada, örgütün, her 4 akında da vurulan konutların legal askeri amaçlar olarak kabul edilebileceğine yahut binalarda yaşayanların askeri amaçlar olduğuna dair hiçbir belirti bulamadığı vurgulandı.

Bunun da akınların sivillere ve sivil objelere yönelik direkt taarruzlar olduğu ve savaş kabahati olarak soruşturulması gerektiğine dair önemli kaygılara yol açtığı belirtilen açıklamada, “Örgüt tarafından toplanan ve bugün yayınlanan Refah’taki ölümcül hukuk dışı hücumlara ait yeni ispatlar, İsrail güçlerinin Gazze’deki askeri operasyonlarında memleketler arası insancıl hukuku nasıl çiğnediğini ve tüm aileleri tam bir fütursuzlukla nasıl yok ettiğini göstermektedir.” tabirleri kullanıldı.

“SAVAŞ HATASI TEŞKİL ETTİĞİ AÇIK”

Açıklamada, örgütün, 4 atağın da gerçekleştiği yerleri ziyaret ederek yıkımın fotoğraflarını çektiği, manzaralarını kaydettiği ve hayatta kalan 14 kişi ve kurtarma çalışmalarına katılan 18 bireyle görüştüğü bildirildi.

Örgütün, ayrıyeten, akınların ve sonucunda meydana gelen yıkımın yerini belirlemek ve doğrulamak için uydu imajlarını, fotoğrafları ve görüntüleri tahlil ettiği kaydedilen açıklamada, İsrail ordusunun resmi sayfası tarafından yayınlanan ve 4 ataktan hiçbirine atıfta bulunmayan savaş günlüğünün incelediği belirtildi.

Uluslararası Af Örgütü’nün, 19 ve 30 Ocak’ta İsrail yetkililerine akınlarla ilgili sorular gönderdiği lakin, raporun yayımlandığı tarihe kadar rastgele bir karşılık alınamadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İsrail güçleri bu 4 atağın gerçekleştiği yerlerdeki legal askeri gayeleri vurmayı amaçlamış olsalar bile hücumların askeri maksatlar ile sivil objeler ortasında ayrım yapmadığı ve bu nedenle ayrım gözetmediği ve hasebiyle ‘savaş suçu’ teşkil ettiği açıktır. Af Örgütü tarafından toplanan deliller ayrıyeten, İsrail ordusunun kelam konusu bölgelerde yaşayanlara tesirli bir ikazda bulunmadığını ya da rastgele bir ikazda bulunmadığını göstermektedir.”

“ULUSLARARASI HUKUK KÜSTAHÇA ÇİĞNENDİ”

Açıklamada, bahse ait değerlendirmelerine yer verilen Milletlerarası Af Örgütü Global Araştırma, Savunuculuk ve Siyaset Yöneticisi Erika Guevara-Rosas, ailelerin, inançlı olarak tanıtılan bölgelere sığındıktan ve İsrail makamları tarafından evvelden uyarılmadıkları halde İsrail ataklarında yok edildiğini belirtti.

Guevara-Rosas, “Bu taarruzlar, İsrail güçlerinin milletlerarası hukuku küstahça çiğnediği süregelen bir örüntüyü ortaya koymakta ve İsrailli yetkililerin, güçlerinin sivillere yönelik ziyanı en aza indirmek için artırılmış tedbirler aldığı argümanlarıyla çelişmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

İsrail’in bu hukuksuz akınlarında öldürülenler ortasında şimdi 3 haftasını doldurmamış bir kız bebeğin, 69 yaşında tanınmış emekli bir tabibin, yerinden edilmiş aileleri konutunda ağırlayan bir gazeteci ve 23 yaşındaki kızıyla birebir yatağı paylaşan bir annenin de olduğuna değinen Guevara-Rosas, şu sözleri kullandı:

“Uluslararası Adalet Divanının soykırım riskinin gerçek ve yakın olduğu istikametindeki kıymetli orta kararının akabinde, bu olayların dehşetli detayları, tüm devletlerin, mahkeme tarafından emredilen süreksiz önlemlerin uygulanmasının en tesirli yolu olan acil ve daima ateşkes için baskı yapma aciliyetini güçlendirmektedir. Mevt ve yıkımın fecî boyutları ışığında, tüm devletlerin soykırımı önlemek üzere harekete geçme yükümlülüğü açıktır fakat bunun yerine kilit devletler açık ateşkes daveti yapmakta başarısız oldular ve İsrail’e silah sağlayarak savaş hatalarını körüklemeye devam ediyorlar.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu