Ekonomi

Akbank Gençlik Akademisi 3’üncü yaşını kutluyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Akbank Gençlik Akademisi, yapay zekadan toplumsal cinsiyet eşitliğine çok geniş bir alanda, gençlere yeni nesil yetkinlikler ve deneyim kazanma alanı açıyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Akbank, geleceği gençlerle yan yana tasarlamak üzere sürdürülebilirlikten sosyal etkiye, tersine mentörlüklerden yapay zeka ve veri analitiğine dek geniş bir çerçevede eğitim ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Bankanın bu çalışmalarını tek bir çatı altında buluşturduğu Akbank Gençlik Akademisi ise 3'üncü yılını doldurdu.

Bu süreçte Akbank Gençlik Akademisi'nin sunduğu etkinlik ve eğitim programlarına Türkiye genelindeki 208 üniversitenin tamamından öğrenciler ilgi gösterdi.

130 etkinlik ve eğitim programına 135 bini aşkın genç katılım sağladı. Akbank Gençlik Akademisi kapsamında gerçekleştirilen Akbank Fellowship Programı'nın üçüncü döneminde ise 21 bini aşan başvuru sayısına ulaşıldı.

Akbank Gençlik Akademisi, geleceği bugünden gençlerle birlikte tasarlamak adına çalışmalara imza atıyor. Yetkinliklere Giriş Programları kapsamında düzenlenen 101 eğitimleri ile analitik, teknoloji, tasarım, finans, inovasyon ve girişimcilik alanlarında gençlere yeni nesil yetkinlikler kazanmaları için önemli bir bilgi ve deneyim alanı sunuluyor.

Yetkinliklere Giriş 101 eğitimini alıp seçtiği alanda derinleşmek ve kendini geliştirmek isteyen gençler için ise uzman paydaşların katkısıyla Yetkinlik Gelişim Programları kapsamında eğitimler tasarlanıyor.

Akbank Gençlik Akademisi, Tamamlayıcı Programları kapsamında, Sanat ve İyi Olma Hali serileri, Akbank Kampüste, Düşünce Kulübü ve Fellowship gibi birbirinden farklı programlarla gençlerin kariyer yolculuklarına eşlik ediyor.

Bankanın Fellowship Programı kapsamında Akbanklı liderlerle tersine mentorluk süreçleri, sosyal girişim tasarlama, uluslararası eğitimler ve ilham buluşmaları ile her yıl 20 genç 10 aylık bir yolculuğa dahil oluyor.

Akbank Kampüste programı ise üniversite kulüplerini sürdürülebilirlik, girişimcilik, inovasyon, dijitalleşme ve teknoloji alanlarında destekleyerek, gençlerin projelerini hayata geçirmeleri için alan açıyor.

Ayrıca Akbank Gençlik Akademisi, çeşitli üniversite iş birlikleri ile de öğrencilere fikirleriyle Akbank içerisinde farklı projelere dahil olup, iş dünyasını gençlerle birlikte tasarlamaya devam ediyor.

Akbank Gençlik Akademisi'nin önemli bir hedefi de cinsiyet eşitliğine hizmet etmek. Bu kapsamda, 3 yılda bu çatı altındaki programlara katılanların yüzde 50'den fazlasını kadın öğrenciler oluşturdu.

Ayrıca Akbank'ın kadınların teknolojide rol model olmalarını desteklemek amacıyla hayata geçirdiği 8 farklı programda 250 katılımcı gelişim yolcuğuna adım attılar.

Akbank, 6 Şubat'ta meydana gelen deprem afetinin ardından bölgedeki orta ve uzun vadeli iyileşmeyi desteklemek üzere önce Hatay'da iş ortakları ile birlikte gençler için ortak çalışma alanları tasarladı ve ardından Akbank Güzel Yarınlar Hareketi'ni başlattı.

Bu girişimle Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğinde, 5 ilde 10 bin gence yeni nesil yetkinlikler kazandırılması hedefleniyor. Akbank Gençlik Akademisi de bu alandaki deneyimiyle bölgedeki gençlerin inovasyon ve girişimcilik, yapay zeka ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi geniş bir perspektifte geleceğe hazırlanmalarında rol alıyor.

– “Potansiyellerini açığa çıkarırken ülkemizin de güçlü yarınlarına hizmet ediyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen, Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, Akbank olarak uzun yıllardır gençlerle birlikte çalışmalar yürüttüklerini ve bu alanda önemli bir deneyime sahip olduklarını belirtti.

Anapa, “2021 yılında bu deneyimimizi daha geniş kitlelerle buluşturmak ve gençlerimizin yeni çağa uygun beceriler kazanmasında rol almak üzere Akbank Gençlik Akademisi'ni kurduk. Böylece gençlerimiz, çok çeşitli ilgi alanlarında kazandıkları yetkinliklerle geleceği inşa ediyor. 3 yılda 135 bini aşkın gencimize ulaşan ve rekor başvurular alan programlarımız, onların potansiyellerini açığa çıkarırken ülkemizin de güçlü yarınlarına hizmet ediyor.” ifadelerini kullandı.

Akbank Gençlik Akademisi'nin 3'üncü yılında, gençlerin başarılarına tanıklık etmenin kendileri için gurur verici olduğunu vurgulayan Anapa, “Yeni dönemde de başta afet bölgesindeki gençlerimiz olmak üzere tüm Türkiye'de gelişim için gençlerle birlikte yol almaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu