GüncelGündem

AKP’li belediyenin vakıf protokolü reaksiyon çekti

Paylaş:

Üsküdar Belediye Meclisi’nin aralık ayı oturumlarında dikkat çeken 2 işbirliği protokolü görüşüldü.

Tekliflerin birinde Çağırgan İlim Kültür ve Eğitim Derneği ile belediyenin birlikte yürütecekleri eğitim ve kültür faaliyetleri için Ahmediye Mahallesi 276 ada 29 parselde belediye mülküne ait işbirliği protokolü imzalanması istendi.

Çağırgan Derneği’nin idare konseyi lideri avukat Fuat Sağıroğlu. Sağıroğlu, Bosna savaşı sırasında yardım için toplanan ve kamuoyunda “kayıp trilyon” davası olarak bilinen davanın sanığı Necmettin Erbakan’ın danışmanı Süleyman Mercümek’in avukatlığını yapmıştı.

BELEDİYE, ÖTEKİ BİR VAKIFTAN KİRALADI

Diğer teklifte de Ferşad Vakfı’nın talebi üzerine İcadeyi Mahallesi’ndeki 640 ada 16 parseldeki taşınmazının vakıf tarafından toplumsal ve kültürel emelli faaliyetler kullanılması için belediye ile imal ve işbirliği protokolü imzalamak üzere belediye liderine yetki verilmesi istendi.

Karabet Kalfa isimli bir Ermeni Vakfı’na ilişkin olan bu parsel, belediye tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün açtığı ihalede 21 yıllığına kiralanmıştı.

Ferşad Vakfı’nın 27 Ocak 2019’da gerçekleştirilen açılışına Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen de katılmış ve toplumsal medya hesabından “Osmanlı’da vakıf, bir malı Allah’ın malı olmak üzere ferdi mülkiyetten çıkartarak insanların yararına sunmaktır. Biz de bu yüzden vakıflarımıza takviyemizi esirgemiyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Ferşad Vakfı hayırlara vesile olmasını dilerim” paylaşımında bulunmuştu.

“VEBALDİR, ALTINDAN KİMSE KALKAMAZ”

Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen’in oluru ile meclise havale edilen teklifler, AKP-MHP kümesinin oyları ile kabul edildi.

Karara CHP ve ÂLÂ Parti kümesi karşı çıktı. CHP’li Meclis Üyesi Ayça Mete, kararlara reaksiyon göstererek  “Eğitim faaliyetleri devletin nezareti altında yapılmak zorundadır. Yapılmazsa ne olacağını gördük, Türkiye çalkalandı. 6 yaşında bir çocuğun evlendirme ismi altında istismar edilmesini konuştuk. Geçmişte de örnekleri var. Siz, eğitim ve kültürel faaliyetleri devletin nezaretinden çıkarırsanız denetleyemezsiniz. Ve bu çok ağır bir yük olur. Belediyenin 3 bin işçisi var, eğitim ve kültürel faaliyetlerinde bulunabilirler. Bunları derneklere vakıflara dağıtmamamız  gerekiyor. Bu bir vebaldir, altından kimse kalkamaz. Üsküdar halkına hizmet edilmek isteniyorsa belediye öğrenci yurdu, kreş, bayan sığınma konutu yapabilir. Bunlar daha kıymetli ve gerekli hizmetler olacaktır” dedi.

Kararları mahkemeye taşıyacaklarını söyleyen Mete “Belediye liderine çok geniş yetkiler veriliyor. Meclisin kendi yetkilerini hedef, husus, kapsam belirli olmadan devretmesi hukuken mümkün değil. Yarın bu derneklerle, vakıflarla ilgili külfet çıkarsa kimse hesabını veremez. Ülkenin bu mevzuda hassas olduğu bir devirde bu teklifleri geri çekin” diye konuştu.

Oturumda Üsküdar Belediyesi’ne ilişkin mülklerin hangi vakıfların kullanımına verildiğine ait bilgi verilmesi için soru önergesi de sunuldu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu