GüncelGündem

AKP’li belediyeye milyonluk meydan yaptılar, paralarını alamadılar

Paylaş:

AKP’li Elazığ Belediyesi tarafından yapılan ve yaklaşık maliyeti 54 milyon olan kent meydanı yeraltı otoparkı ve meydan düzenlemesi ile 19 milyon liraya ihale edilen 15 Temmuz Demokrasi Meydanı düzenlemesinde taşeron firma olarak çalışan Gaye İnşaat isimli firma sahibi ve çalışanları 10 milyon lirayı bulan alacakları olduğu gerekçesiyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

“ÖDEMELERİN YAPILMAMASINDAN ÖTÜRÜ 200’E YAKIN MAĞDUR ARKADAŞIMIZ VAR”

İşçiler ismine konuşan taşeron firmanın sahibi Adem Çetintaş, dört aydır 200 çalışanının parasını alamadıklarını belirterek ana firma olan Özhal İnşaata ve AKP’li Elazığ Belediyesi’ne reaksiyon gösterdi. Çetintaş, “Bütün Elazığ halkından bu yaptığımız hareketten ötürü özür dilerim. Biz Cumhuriyet Meydanı ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ince işçiliklerini yapan firmayız. Ana firma Özsal Alt yüklenici firması olarak kentimize hoş bir şeyler katmak için yaklaşık 200 çalışana yakın arkadaşlarımızla canla başla 6 ay boyunca burada çalıştık.

Yalnız birtakım sorunlar yaşadık bilhassa son 3-4 ay içerisinde ödemeler yapılmadı. Ödemelerin yapılmamasından ötürü mağdur olan 200’e yakın arkadaşımız var, kendimize muhatap bulamıyoruz. Ana firmaya gittiğimizde bizi belediyeye yönlendiriyorlar, belediyeye gittiğimizde bizi ana firmaya yönlendiriyorlar. Muhatap bulamadığımızı için arkadaşlarla toplanıp kaygımızı bu halde anlatmaya karar verdik.

Yaklaşık 10 milyon liraya yakın bir alacağımız var. Bunu Özsal İnşaat’ın Ankara ana firmasında görüşmemize karşın hiçbir biçimde muhatap bulamadık. Çalışan birçok arkadaşımız var burada göründüğü kadar değiliz gönderdiğimiz ve bizden para bekleyen arkadaşlarımız var. Lakin hiçbir biçimde ne belediyeden ne de firmadan muhatap olacak kimseyi görmedik.

Biz buraya başladığımızda firma olarak memleketimize iki tane hoş meydan kazandırmak için canla başla çalıştık yalnız emeklerimizin karşılığını alamadık alamıyoruz da. Yetkililer umarım sesimizi duyarlar en azından bizi muhatap alır ve  insan üzere konuşurlar” diye konuştu.

“BİR EMEK VAR BU EMEĞİN KARŞILIĞI VERİLMELİ”

Altı ay boyunca gece gündüz çalıştıklarını ve emeklerinin karşılığını alamadıklarını belirten personel Yakup Aydemir ise, “Biz burada 6 ay boyunca canla başla çaba ettik. ‘İş vadeli. Bu sene açılmalı’ dediler, biz bütün çalışanlar gece gündüz demeden çalıştık ancak iş paraya gelince bilhassa son iki aydır hiç kimse alacağını alamıyor.

Bir arkadaşımız kirada oturuyor yarın ödemek zorunda, parasını almadığı için kirasını ödeyemiyor. Adamı konuttan atacaklar, nerede yatacak? Bir emek var. Bu emeğin karşılığı verilmeli. Türkiye’de inşaatçılar en alt seviyedeler artık hakkımızı da vermiyorlar ne yapacağız. Çalışanlar beni arıyor, ‘para nerede’ diye. Yok yatmıyor. Bizim de bir yere kadar gücümüz var.” tabirlerini kullandı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu