GüncelGündem

AKP’li Elitaş’a nazaran fiyatlar olağanlaşmaya başladı

Paylaş:

AKP Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş katıldığı televizyon programında iktisada ait değerlendirmelerde bulundu. İğneden ipliğe gelen artırımları görmezden gelen AKP’li Elitaş, “İki aydır falan fiyatlar genel düzeyinde olağanlaşma başladı. Yani çok süratli artış ortaya çıkmadı” dedi.

AKP Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri’nin lokal televizyon kanalı Olay Türk Tv’de iktisada ait açıklamalarda bulundu.

“ÇOK SÜRATLİ BİR ARTIŞ ORTAYA ÇIKMADI”

Gıda ve akaryakıt fiyatlarında 2 aydır bir olağanlaşma başladığını söyleyen Elitaş, şöyle konuştu:

“İki aydır falan fiyatlar genel düzeyinde olağanlaşma başladı. Yani çok süratli artış ortaya çıkmadı. Bir taraftan sayın Cumhurbaşkanımızın hususla ilgili Tarım Kredi Marketleri’nin devreye girmesi, lojistik fiyatlarının tesirinin azalması, hatırlayın mazot 30 liraya çıkmıştı. Bu fiyatlar bu türlü devam ederse sanırım 23 liranın altına düşebilir.”

“FİYAT ARTIŞINDA İSTİKRAR SAĞLANDI”

Fiyat artışında Temmuz ayından itibaren bir istikrarın başladığını kaydeden Elitaş, “Eskiden vatandaş ne yapıyordu?  ‘Şu malın fiyatı yarın çok artacak, 3 ay sonraki muhtaçlığını şimdiden temin edeyim’ diye mala atak diye bir şey ortaya çıkıyordu. O kıtlığı, ezayı beraberinde getiriyordu. Şu anda fiyatların olağan artacağı biçiminde bir inanç hâsıl olduğundan ötürü gereksinimi olanı aldığı için fiyatlar olağanlaşmaya başladı” diye konuştu.

“ENFLASYON DÜŞECEK”

Enflasyonun önümüzdeki Aralık ayından itibaren süratli bir biçimde düşüşe geçeceğini tabir eden AKP Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Fiyatlar durağanlaşmaya başladıktan sonra benim kanaatim Aralık 2022’de enflasyon Aralık, Ocak, Şubat aylarında süratli bir biçimde aşağı düşmeye başlayacak. Bu da ruhsal etkiyi beraberinde getirecek” dedi.

“ENFLASYON DEMEK 4 LİRALIK EKMEĞİN 3,5 LİRAYA DÜŞMESİ DEĞİL”

“Enflasyonun düşmesi demek fiyat istikrarının sağlanması demek” diyen Elitaş, “Enflasyon demek 4 liralık ekmeğin 3,5 liraya düşmesi değil, sabit kalması ya da 4 lira 10 kuruş olması demek. O fiyatın orda sabit kalabilmesini sağlamak” biçiminde konuştu.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu