GüncelGündem

AKP’nin ‘üyelik’ oyunu Meclis’e taşındı: Fuat Oktay’a zor sorular…

Paylaş:

AKP’nin, üye sayısını artırmak için parti ile ilişiği olmayan kişileri ‘haberleri dışında’ partiye üye yapması, bu kez TBMM’ye taşındı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay‘ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

Söz konusu önergede, “Tarafımıza ulaşan çok sayıda şikâyete göre, bazı yurttaşlarımız kendi haberleri olmadan Adalet ve Kalkınma Partisi’ne üye yapılmıştır. Herhangi bir bilgi, imza ve başkaca gerekli prosedürler olmadan yapılan üye işleminden kendilerinin haberi olmamıştır. Yıllardır devam eden üyelik süreciyle ilgili olarak da kendilerine hiçbir zaman herhangi bir bilgi verilmemiştir” denildi.

Önergede, siyasi parti üyeliklerin usulsüz kullanımının yurttaşların demokratik düzene olan inancını da sarsacağı ifade edildi.

Oktay’a, şu sorular soruldu:

  • Bir kişinin kendi iradesi dışında nasıl bir siyasi partiye üye olabilir?
  • Üyelik işlemlerinde usulsüzlük yapıldığına dair bir tespit söz konusu mudur?
  • Çokça şikâyet geldiği belli olan usulsüz Adalet ve Kalkınma Partisi üyelikleriyle ilgili bir inceleme yapılacak mıdır?
  • Başkaca siyasi partiler için de inceleme yapılmış mıdır?

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu