GüncelGündem

Akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener öncülüğünde kadın hava gösteri ekibi kurulacak

Paylaş:

ESKISEHIR (AA) – Eskişehir’in Sivrihisar ilçesindeki Sivrihisar Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri’nin kurucularından milli akrobasi pilotu babası Ali İsmet Öztürk’ün izinden giderek 12 yaşında uçmaya başlayan Şener, yurt içinde “Pitts S2-B” uçağıyla onlarca gösteri sundu.

Uluslararası ilk deneyimini 2018’de Romanya’daki Aeromania Havacılık Festivali’nde yaşayan Şener, geçen yıl da Almanya’nın Saksonya eyaletine bağlı Bautzen kentinde “Flugtage Bautzen”e (Bautzen Hava Gösterisi) tek kadın akrobasi pilotu olarak katıldı.

Şener, bu sene de yurt içindeki etkinliklerin yanı sıra Almanya, Yunanistan ve Romanya’daki çeşitli gösterilerde yer almak için planlamalarını yaptı.

“Kadın hava gösteri ekibi en kısa sürede göklerde olacak”

Semin Öztürk Şener, AA muhabirine, çocukluğundaki ilk akrobasi uçuşunun ardından tutkusunun artarak devam ettiğini söyledi.

Hususi pilot lisansını 12 yıldır taşıdığını kaydeden Şener, “Yurt içinde ve yurt dışında birçok gösteri sundum. Akrobasi pilotluğu serüvenimi sürdürüyorum.” dedi.

Faaliyete bu ay geçen Havacı Kadınlar Derneğinin kurucu üyesi olduğunu dile getiren Şener, derneğin başkanlığını havacılığa gönül vermiş bir hekim olan Prof. Dr. Rabia Gönül Sezer’in üstlendiğini belirtti.

Derneğin kurucu üyesi olmaktan gurur duyduğunu anlatan Şener, şöyle devam etti:

“Havacı Kadınlar Derneği, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey kahraman Türk kadını. Sen yerde sürünmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ sözünden yola çıkılarak kurulmuş bir dernek. Ana maksadı Türk kadının havacılık kültürünü artırmak, havacılığa ilgi duyan, uçmak isteyen kadınları gökyüzüyle buluşturmaktır. Derneğimizde iki faal uçak var. Derneğimiz bünyesinde sadece kadınların bulunduğu bir gösteri ekibi oluşturmayı planlıyoruz. Gösteri ekibini oluşturmak için çalışmalara başladık. Birçok etkinlikte yer alacağız. Gösteri ekibimiz dernek bünyesinde bulunan kadın pilotlardan oluşacak. Bu ekibi ultra light uçakları ve pilotlarından kurmayı planlıyoruz. Mümkün olan en yakın zamanda göklerde olacağız.”

Semin Öztürk Şener, yurt dışındaki gösterilerde Türk bayrağını göklerde dalgalandırmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, bu yıl da çoğunlukla yurt dışı gösterilerde yer almayı hedeflediğini kaydetti.

Tüm pilotların 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü’nü kutlayan Şener, “Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde, Dünya Pilotlar Günü’nde güzel bir etkinlik yapacağız. Amatör ve Sportif Havacılık Sempozyumu gerçekleştireceğiz. Havacılık camiasından birçok konuşmacı yer alacak. Asuman sevgisi taşıyan herkesi davet ediyoruz.” diye konuştu.

Muhabir: Deniz Açık

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu