Spor

Aksaray Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’nda hedef Süper Lig’de kalabilmek

Paylaş:

AKSARAY (AA) – Aksaray’da öğretmen ve öğrenci birlikteliğiyle 9 yıl önce kurulan Aksaray Belediyespor Hentbol Takımı, tamamı kendi altyapısından yetişen oyuncularla Kadınlar Süper Lig’de mücadele ediyor.

Aksaray Belediyespor, ilk yarısı biten ve 11 takımın mücadele ettiği ligde henüz puan alamadı.

Başantrenör Muhiddin Kılınç, AA muhabirine, ligin ilk yarısında oynanan 10 maçta istedikleri performansa ulaştıklarını söyledi.

Sahada sergilenen oyundan memnun olduğunu ancak puan alamadıklarını belirten Kılınç, şöyle konuştu:

“Biz altyapı odaklı bir takımız. Oyuncularımızın tamamı altyapıdan geliyor. Çok düşük bütçeyle, Kadınlar Süper Lig’de mücadele ediyoruz. Ligde büyük bütçelerle kurulmuş güçlü takımlar var. Dar kadroyla mücadele ediyoruz ve rotasyondaki oyuncularımızla maçların sonunu getiremiyoruz. Ligin sonlarına doğru oynadığımız müsabakalarda puanlara çok yaklaştık ancak bir türlü başaramadık. Biz puan alamamayı başarısızlık olarak görmüyoruz. Biz doğru yolda olduğumuzu biliyoruz. Ligin ikinci yarısında inşallah kaybettiğimiz puanları telafi etmek için mücadele edeceğiz.”

Kılınç, lige bir aylık ara verildiğini, çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade etti.

Bu kadroyla ligde mücadele etmenin zor olduğunu ve mutlaka takıma takviye gerektiğini anlatan Kılınç, “Ocak ayında transfer dönemi başlıyor. Bize uygun 1-2 oyuncu için yönetime bilgi vereceğiz. Transfer olmazsa da bu kadroyla ligde kalacağımıza inancımız tam. İkinci yarıya, Tekirdağ Süleymanpaşa maçıyla başlayacağız. Bizler maç ve rakip ayırt etmeden mücadele ediyoruz. İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Puanlar alıp ligde kalabilmek için mücadele edeceğiz.” diye konuştu.

Eker: “Hentbol Kadınlar Süper Ligi’ne yakıştığımızı düşünüyorum”

Oyunculardan Zehra Eker, altyapıdan takıma yükseldiğini ve bu yıl milli takıma seçildiğini aktardı.

Milli takıma seçildiği için gururlu ve mutlu olduğunu dile getiren Eker, “Süper Lig’de hiç galibiyet alamadık. Takım olarak Hentbol Kadınlar Süper Lig’e yakıştığımızı düşünüyorum. Ligin ikinci yarısında tüm gücümüzü gösterip, puanlar alarak kümede kalacağız. Çok hızlı ve güçlü bir takımız. İyi ve verimli antrenmanlar yapıyoruz. Lig arasında kuvvet, çabukluk ve hız antrenmanları yapıyoruz. Rakiplerimize yönelik taktik ve teknik çalışmalar yürütüyoruz. Ligin ikinci devresine hazırız.” şeklinde konuştu.

Oyuncu İlayda Durdu da ligin ilk devresinin istedikleri gibi geçmediğini vurguladı.

Ligde kalmayı istediklerini ve bunu başarabilecek güçte olduklarını kaydeden Durdu, “Çoğu maçımız skor olarak yakın gitti ama puan alamadık. Bu mücadeleler bize tecrübe oldu. İkinci devre bizim için daha iyi geçecek. Galibiyet odaklı mücadelemiz devam edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Zekeriya Karadavut

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu