AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

Akşener ve Davutoğlu’ndan Ortak Açıklama

Paylaş:

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı yaptı. İki genel başkan da Türk Lirası’nın değer kaybetmesi üzerinden iktidara tepki gösterdi.

Türk vatandaşının saat başı ücretinin 1 dolar 30 cente düştüğünü işaret eden  Davutoğlu, “Peki bunun sonucunda ne olacak? Beni kaygılandıran sebep Türk varlıklarının ucuzlaması. İşte o dış mihrakların gelip onlara çöreklenmesi. Bakın daha geçen hafta gönüllü pay alımı üzerinden bir bankamızın hisselerinde satış oldu. 2 milyar 2 milyon Euro idi şimdi 1.8 milyon Euro’ya doğru geriliyor. Türk Lirası’nı değersiz kılıyor, Türk varlıklarını değersiz  kılıyorsunuz, dışarıdaki mandacı anlayışta olanların bunlara konmasına sebep oluyorsunuz, sonra da kurtuluş savaşı. Önce sizin bu zihniyetinize karşı bir kurtuluş savaşı vermek lazım” sözlerine yer verdi.

“Aynı şeyi 3. kez yapıyorsanız bu hatadır. Ekonominin bu durumu iktidarın tercihi. Beceriksizliğin cahilliğin sonucunda geldiğimiz nokta bu. Şimdiden sonrası ise seçim kazanmaya yönelik eğer İstiklal Savaşı seçimi kazanmaya yönelik aba altından sopa göstermekse ben daha açığını söyleyeyim, geçmişinde bu dönemleri yaşamış bir kişi olarak bilirim ki kaosu çıkaran kaosun parçası olan yönetemez. Tecrübemiz bunun üzerindedir. Bu manada bizi yönetenlerin ayağını denk alması lazım” ifadesini kullanan İyi Parti lideri de, “Sağduyulu akıllı mantıklı olmak zorundayız hep birlikte. Bu iş bilmez, cahil cehaletiyle övünen bu arkadaşları sandıkta oylarınızla göndereceğiz. Ondan sonraki fasılda da bu ucube sistemden kurtulacağız” vatandaşa seçimlerde sandığa gitme çağrısı yaptı.

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu