Akşener:”Bana iftira atan herkes şerefsizdir, ahlaksızdır”

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, seçim çalışmalarına son sürat devam ediyor..

Meral Akşener’in Rize’den sonraki durağı Gümüşhane oldu. Gümüşhane’de coşkulu bir kalabalığın karşıladığı Akşener, izdiham nedeniyle sahneye çıkmakta zorluk çekti..

Vatandaşlara seslenen Akşener’in açıklamalarından satırbaşları şöyle;

“24 Haziran’da bir karar vereceksiniz. Dileğim ve umudum o dur ki Gümüşhane’den, Meral Akşener çıksın. Bütün vaatlerimizi gezilerimiz esnasında gençlerden aldığımız, hanımefendilerden aldığımız, memurdan aldığımız önerilerden oluşturduk. İnsana dokunan projeler yaptık. Bunlardan bir tanesi tarımda çalışan kadınların 5 yıllık sigortasını devletin üstlenmesi. Çiftçilerin tarlasınla barışmasının yolunu açmak. Gıda ithalatını kesmek öncelikli hedefimiz. Üretim olmadan kalkınma olmaz.

 Akşener, FETÖ iddialarıyla ilgili oldukça sert açıklamalarda bulunarak, “Neymiş FETÖ talimat vermiş. Koskoca başbakan bunları söylüyor. Tutuklatsana beni kardeşim. Ama yapamazsınız. Biz 40 kişiyiz birbirimizi biliriz. Kim FETÖ’cü ben bilirim. Hepinizin damatları FETÖ okullarından mezun. İsmail Kahraman diye bir adam var. Bunun damadı kaçak. Damadının iş yerine kayyum geldi. Kayyum kim biliyor musunuz? Diğer damadı. Çaycıyı çorbacıyı tutukladılar. Zengini kaçtı. Kendi FETÖ’cüleri kral gibi yaşıyorlar. Bana iftira atan herkes şerefsizdir, ahlaksızdır. Hadi görelim bakalım ‘Halep oradaysa, arşın burada” diye konuştu.

Gençlerin başını eğik gezdirmeyeceğiz. Bu çocuklara istihdam yaratana kadar bu çocuklara 500 lira maaş vereceğiz. Birçok insanın kredi kartlarından dolayı borcu var. Bankalar borcu onda bir fiyatına şirketlere satıyorlar. Bunu da bir seferlik ortadan kaldıracağız. Bununla ilgili bana kaynak soruyorlar. Bir tek bana soruyorlar bu kaynak sorusunu. 8 milyar Türk Lirası bu ne biliyor musunuz? 2018 bütçesinin yüzde biri. Bu para damatların, bakanların, bakan çocuklarının, bakan gelinlerinin bindiği lüks arabaların kira parası. Diyeceğim ki ‘inin o arabalardan’.

Jurnalci.com