Erdoğan:”Cumhur İttifakı kolay kurulmadı,beraber koruyacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nevşehir Mitingi’nde konuşuyor. Erdoğan yaptığı açıklamada ‘Bu cumhur ittifakı kolay kurulmadı beraber koruyacağız. Bununla birlikte sözde milletin ittifakı diye ortaya çıkanlara sandıkta gereken dersi vereceğiz’ ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;

3 yıl aradan sonra Nevşehir’de olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Nevşehir bugün destan yazıyor. Nevşehirli kardeşlerimiz bizle oldukça daha ne vuslat isteyelim. Şu muhabbeti gördükten sonra daha ne isteyelim? Bize Nevşehir yeter. Sizlerden aldığımız güç ve cesaretle istikbale yürüyoruz.

Kardeşlerim bu yola çıkış bir cumhur ittifakıdır. Bu cumhur ittifakını beraber koruyacağız. Araya tabanda fitne fesat sokmak isteyenlere aman ha fırsat vermeyeceğiz. Bu cumhur ittifakı kolay kurulmadı. Bununla birlikte sözde milletin ittifakı diye ortaya çıkanlara sandıkta gereken dersi vereceğiz.

Ülkemizde husumeti değil muhabbeti güçlendireceğiz. Barışın dayanışmanın mücadelesini vereceğiz. İşte bugün Nevşehir’deyiz. Ben gönül diliyle konuşuyorum. 81 milyona gelin helalleşelim diyeceğiz.

Kesinlikle kinin nefretin boy vermesine müsade etmeyeceğiz. İşte bunun için her gittiğimiz yerde ‘Vakit Türkiye Vakti’ diyoruz. Ülkemizin dört bir köşesinde ‘Vakit Kardeşlik vakti’ ‘Vakit Nevşehir Vakti’ diyoruz. Bu kardeşlik ve birlik demek.

24 Haziran’da Türkiye’yi şahlandırıyor muyuz? Nevşehir’de sandıkları patlatıyor muyuz? Güçlü Meclis ve güçlü Türkiye diyor muyuz? 2002’den beri girdiğimiz seçimlerde Nevşehir daima AK Parti’nin milli iradenin kalesi oldu. Referandumda da yüzde 65,6’da cumhurbaşkanlığı sitemine de ‘evet’ dedi. Bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Kimse Türkiye’nin eski güvensiz kaoslu istikrarsız günlerine döndüremez. Milli iradenin vesayetin keyfine bırakılmasına kimse göz yumamaz. Buna rağmen muhalefet eski sisteme dönmekten söz edebiliyor. Kendilerince tezgah kuruyorlar tezgah. Kapalı kapılar ardında hesap yapıyorlar. Biz bunlara boşuna ‘yıkım ekibi’ demiyoruz. Türkiye’nin önünü açacak hiçbir projeleri yok. Eskiden hatırlayın 2. köprü yapılırken komünistler vardı ‘İstemezük’ diyordu.

İnce 4. ben yağacağım diyor. Ya sen neyi yapacaksın. Dikili ağacınız yok. Dün akşam yayını incelediniz mi? Nasıl buldunuz? İyi miydi?

Jurnalci.com