GüncelGündem

Albay ve eşini ‘El Kaide’ci’ diye dinleyen üç istihbaratçıya ceza…

Paylaş:

Şırnak Cizre’de İlçe Jandarma Komutanlığı yaptığı 1993’te 20 kişinin öldürülmesi talimatını verdiği savıyla Albay Cemal Temizöz 2009’da vazifesi başındayken, periyodun Diyarbakır Başsavcısı, FETÖ’den ihraç edilen itirafçı Durdu Kavak’ın talimatıyla gözaltına alındı.

FETÖ KUMPASI OLDUĞU ANLAŞILDI, BERAAT ETTİ

Kapatılan özel yetkili 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5 yıl tutuklu yargılanan Temizöz, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sonrasında FETÖ kumpasıyla tutuklandığı anlaşılınca beraat etti.

TUTUKLANDIĞI SORUŞTURMADA HUKUKU ALIŞILMAMIŞ DİNLEME

Bu dava ile ilgili soruşturma evraklarını inceleyen İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri hukuka alışılmamış dinleme yapıldığını tespit ederek Diyarbakır Başsavcılığına hata duyurusunda bulundu.

FETÖ’den ihraç edilen ve ByLock kullandıkları için terör örgütü üyesi olmaktan cezalandırılan Emniyet İstihbarat Şube Müdürü Peyami Baykara ile dini cürümlere bakan C ofiste misyonlu Volkan Altunbulak ile ofis amiri İbrahim Çiydem hakkında “Kişiler ortasındaki konuşmanın kayda alınması, özel hayatın kapalılığını ihlal, resmi evrakta sahtecilik, terör örgütü üyesi olmak” cürümlerinden dava açıldı. Albay Cemal Temizöz ve eşi de dava da müdahil olarak yer aldı.

9 AY BOYUNCA HUKUKA TERS DİNLEME YAPMIŞLAR

Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumundan (BTK) gelen raporda, sanıkların hukuka ters dinleme yaptıkları tespit edildi.

Ağır Ceza Mahkemesi, 3 sanığın Albay Cemal Temizöz tutuklandıktan sonra Temizöz ismine kayıtlı olan lakin eşi Fatma Temizöz tarafından kullanılan GSM çizgisini, Özel yetkili iki başka mahkemeden 3 defa, 3’er aylık olmak üzere aldıkları 9 aylık dinleme kararıyla dinleme yaptıklarını belirledi.

Dinleme kararını da çizgi üzerinden değil, çizginin takılı olduğu telefonun imei numarası üzerinden aldıkları kaydedildi.

“EL KAİDECİ’Yİ DİNLEYECEĞİZ” DEDİLER O DA DEMİR USTASI ÇIKTI

Mahkeme, dinlenen kişi Fatma Temizöz olmasına karşın dinleme kararının Fatma Temizöz ismine değil, “El Düstur terör örgütü üyesi N.Y isimli kişiyi dinleyeceğiz” denilerek alındığını, yapılan araştırmada El Esas üyesi dedikleri N.Y’nin demir doğrama ustası olduğu ve hayatı boyunca tek bir gün dahi gözaltına alınmamış sade bir vatandaş olduğunun belirlendiğine dikkat çekti.

Sanıkların 3306 data kaydetmelerine karşın bu içeriklerde hata olabilecek kayıt bulamadıkları için sildiklerini belirten mahkeme tüm bu dinleme formlarında her üç sanığın imzalarının bulunduğuna vurgu yaptı.

7-24 DİNLEME YAPTILAR

Mahkeme, Cemal Temizöz ismine kayıtlı olan cep telefonunun Temizöz tutuklandıktan 5 ay sonra dinleme kararı alınarak 9 ay boyunca kesintisiz olarak istihbari hedefli dinlendiğine dikkat çekti.

İstihbaratçı sanıkların bu müddet zarfında da “El Düstur üyelerini takip ediyoruz” münasebetine sığındıklarına işaret edildi.

Demir doğrama ustası N.Y’nin El Düstur ile nasıl irtibatlandırıldığına dair hiçbir istihbari bilgi olmadığı halde bu örgütün üyesiymiş üzere gösterildikten sonra Temizöz çifti ismine kayıtlı olan sınırların 7/24 dinlemeye alındığına vurgu yapıldı.

Dinleme kararının erkek bir şahıs ismine alındığı, lakin dinlenen kişinin ses tonundan bayan olduğunun anlaşılmasına karşın sanıkların dinlemeyi kesmeyip bu durumu amirleriyle paylaşmadıkları ve Fatma Temizöz’ün şuurlu olarak dinlendiğine dikkat çekildi.

Üç sanığın da tıpkı vakitte FETÖ’nün zımnî haberleşme ağı ByLock kulanıcısı oldukları da el konulan telefonların incelenmesiyle ortaya çıktı.

FETÖ’NÜN KUMPAS SİSTEMLERİNDEN BİRİ

Mahkeme, yasadışı bu dinlemenin FETÖ’nün kendisine karşı rakip gördüğü ve kendisiyle çaba eden şahıslara karşı kumpas sistemlerinden biri olduğunu belirtti.

Albay Temizöz’ün tutukluyken ve belgesi şimdi soruşturma evresindeyken eşi Fatma’nın kullandığı ferdî cep telefonunun dinlenmesinin FETÖ’nün Temizöz ve ailesine karşı hukuk dışı, soruşturmayla alakası olmayan daha çok özel hayatıyla ilgili bilgiler elde edip Cemal Temizöz’e karşı yargılama sürecinde kullanılması maksadını taşıdığını söz etti.

Fatma Temizöz’ün, hiç bir ön çalışma, istihbarat raporu bilgi ve dokümana dayanmadan, özel ömrünün kapalılığı ihlal edilerek 9 ay sanıklarca hukuka muhalif biçimde dinlenildiği bildirildi.

Sanıkların dinleme talep ettikleri mahkemeye sundukları yazılarda, “El Esas’ın değerli bir adamı N.Y’yi takip ediyoruz. Çok önemli ilişkileri var. Dinlememiz gerekiyor” diyerek 3306 bilgi kaydı yaptıkları, tek bir kabahat ögesi kanıt elde edemedikleri, görüşmelerin aile içi rutin gündelik konuşmalardan ibaret olduğu söz edildi.

BİR HATADAN CEZA, BİR CÜRÜMDEN DÜŞME, BAŞKASINDAN RET KARARI

Mahkeme, İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Peyami Baykara ile İbrahim Çiydem’i “Resmi dokümanda sahtecilik” cürmünü terör örgütünün hedefi doğrultusunda gerçekleştirdikleri gerekçesiyle 8 yıl mahpusla cezalandırdı, ceza 6 yıl 8 aya indirildi.

Volkan Altunbulak ise tıpkı kabahatten 6 yıl 3 ay mahpusla cezalandırıldı.

Mahkeme, sanıklar hakkında her ne kadar terör örgütü üyesi olmak hatasından dava açılmış ise de farklı mahkemelerde terör örgütü üyesi olmak hatasından cezalandırıldıkları için örgüt üyeliği davalarının başka ayrı reddine karar verdi.

Yine üç istihbaratçı hakkında “Görevinin verdiği yetkili berbata kullanarak haberleşmenin kapalılığını ihlal” cürmünün da suça öngörülen 12 yıllık zamanaşımı müddetinin dolması nedeniyle farklı düşürülmesini kararlaştırdı.

 

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu