”Allah’ın güneşi varken ampule ihtiyaç yok.” M.İnce

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , Ankara Sincan Lale Meydanı’nda yurttaşlara seslendi.

Muharrem  İnce ‘nin konuşmasından satır başları:

Ne giydiği yerli, ne gezdiği yerli. Arabası yerli değil. Uçağı yerli değil. Milli olsalardı Süleyman Şah ‘ı oradan oraya gezdirirler miydi? Süleyman Şah sağlığında o kadar seyahat etmedi. Bunlar milli olsaydı 1 Mart tezkeresine ‘Evet’ derler miydi?

Sizin çocuklarınıza yurt bulmak, burs bulmak devletin görevi. Şimdi, AK Parti’ye oy vermiş kardeşlerimin vicdanına sesleniyorum. Adıyaman’da şunu söylüyorlar: Tütün ekiyorduk. Artık ektirmiyorlar. Niye. Amerikan şirketleri izin vermiyor. Tütünün zararlı olduğunu ben de biliyorum. Adıyaman tütününde zehir var da Amerikan tütününde vitamin mi var? Erdoğan her şeye zararlı. Bunlardan size hayır yok. Bunlar emperyalistlerin uşağı olmuş. Bunlar Türkiye’yi Washington’tan Moskova’dan yönetiyorlar. Ben Türkiye’yi Ankara’dan yöneteceğim.

Erdoğan’la aramızdaki fark: O gelecek seçimleri düşünüyor. Ben gelecek nesilleri düşünüyorum.

Köprü garantisi verilmiş, geçme garantisi verilmiş. Hasta garantisi verilmiş. Erdoğan’dan 5 ay önce vekil oldum. Askere gitseydik ben çavuş olurdum, o onbaşı olurdu. Aynı maaşı aldık. O nasıl zengin oldu, ben nasıl fakir kaldım. Aslında ben zenginim. Türk, Kürt, zengin, fakir, Alevi,Sunni, kadın, erkek ayırmam. Ben bütün insanları seviyorum. Metal yorgunluğu bütünü kapsar. Belediye başkanından başlamışsa Cumhurbaşkanı’nı da kapsar.

16 yıldır yeter. Yeniliği kurmaya hazır mısınız? Allah’ın güneşi varken ampule ihtiyaç yok.

Jurnalci.com