Gülen’in sağ kolu olan Hüseyin Gülerce ‘icazet aldığı’iddiasını çürütmek istedi ancak..

AKP ve cemaat arasındaki kavga başlamadan çok önce yaklaşık 35 yıl Gülen cemaatinde yer alan Gülerce , Muharrem İnce ‘nin iddiasını çürütmek için kaleme aldığı yazısında “Gülen’in Erdoğan’ı sevmesi, desteklemesi mümkün değildi. Çünkü kendisini “seçilmiş kurtarıcı”, “Beklenen Salih Zat” olarak görüyor ve yolundaki en büyük engelin Erdoğan olduğuna inanıyordu. Bu yüzden Erdoğan’a karşı büyük hazımsızlığı vardı” dedi.

Yazısında “Ben şahidim” diyerek Gülen ile yakınlığını ortaya koyan Gülerce , şöyle devam etti:

3 Kasım 2002 seçimlerinden bir-iki ay önceydi. Pensilvanya’da bana seçim havasının nasıl olduğunu sordu. Ben, AK Parti’nin tek başına iktidara geleceğini söyledim. Bozuldu, yüzü gerildi ve elini dizine vurarak; “Yanılıyorsun, yüzde 60 oy alsalar bile iktidarı ona vermezler” dedi…

Erdoğan’a da, Melih Gökçek’e de takıntısı vardı. Bir defasında “Erdoğan, Gökçek, ikisi de Türkiye’nin cins kafaları” dedi.

Erdoğan, Gülen’in kendisine olan kin ve nefretini daha sonraları açıkça gördü. Gülen Pensilvanya’da hastaneye kaldırılmıştı. Geçmiş olsun telefonunda Gülen , Erdoğan’a çok övücü sözler söylemişti. Ama Erdoğan daha sonra şunu öğrendi. Gülen telefonu kapatır kapatmaz yanındakilere Erdoğan’ın aleyhinde ağır sözler söylemişti… (Bunun şahitlerini bana ilk elden söyleyen oldu)

Jurnalci.com