Ekonomi

Alman ilaç devi Bayer’in payları 15 yılın taban düzeyinde

Paylaş:

Alman ilaç devi Bayer’in payları, kalp hastalığına yönelik kan sulandırıcı bir ilaç için son evredeki denemenin aktifliğini göstermediğini açıklamasının akabinde son on yılda görülmeyen düşük düzeylere geriledi.

Alman şirket yaptığı açıklamada pıhtı önleyici ilacın birebir çalışmadaki öteki bir ilaca kıyasla daha düşük aktiflik gösterdiğini söyledi.

Bayer hafta sonu, yabani ot öldürücü Roundup’a ait ABD’de kıymetli bir davayı da kaybetti.

Financial Times’a nazaran Bayers payları yüzde 18 düşüşle 34 Euro’ya gerileyerek 2008’den bu yana görülmemiş en düşük düzeylere ulaştı.

Diğer bir yandan şirketin piyasa bedeli de yaklaşık 7,6 milyar Euro (8,3 milyar dolar) kaybederek şimdiye kadarki en büyük düşüşünü yaşadı.

‘RİSKLERİ PAYLAŞACAĞI ORTAK BULMALIYDI’

Alman şirket pazar günü yaptığı açıklamada, satış rekorları kırması beklenen kan sulandırıcı ilacının geç basamak testini aktiflik eksikliği nedeniyle sonlandırdığını söyledi.

Union Investment’ta portföy yöneticisi ve hissedarlardan biri olan Markus Manns, “Asundexian, Bayer’in ilaç çizgisinin incisiydi. Bayer’in geliştirme maliyetlerini ve risklerini paylaşacağı bir ortak bulması gerekirdi” dedi.

EN BÜYÜK TAZMİNATLARDAN BİRİ

Duyuru, Bayer’in Monsanto ünitesinin Roundup isimli yabani ot öldürücüsünün kanser dahil hastalıklara neden olduğunu argüman eden dört eski Roundup kullanıcısına 1,5 milyar dolardan fazla ödeme yapmasına karar verilmesinden iki gün sonra geldi.

ABD’nin Missouri eyaletindeki 1,5 milyar doları aşan karar, bu yıl ABD’de bir şirket aleyhine verilen en büyük tazminat kararlarından biri oldu.

Bayer kararları temyize götüreceğini ve eserin inançlı olduğu konusunda ısrarcı olduğunu söyledi. Şirket iki yıl evvel Roundup’ın sıhhat üzerindeki tesirlerine ait 100 binden fazla davayı çözmek için 16 milyar dolar ayırmıştı.

İKİNCİ DAVA DALGASIYLA BOĞUŞUYOR

Şirket artık ikinci bir dava dalgasıyla karşı karşıya.

Bayer şu anda Philadelphia’daki bir eyalet mahkemesi heyeti önünde, kanserinden ot öldürücüyü sorumlu tutan bir adamla ilgili öbür bir Roundup davası yürütüyor. Davaya müdahil olan avukatlara nazaran heyet hala delilleri dinliyor ve kapanış konuşmalarının bu ayın sonlarına ya da aralık başına kadar yapılması beklenmiyor.

Aralık ayında Kaliforniya’da öteki bir davanın başlaması planlanırken, önümüzdeki aylarda Philadelphia’da en az üç davanın daha başlaması planlanıyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu