AktüelDünyaEkonomiGüncelGündemTürkiye

Almanya gazda en kötü senaryoya hazırlanıyor

Paylaş:

Almanya gazda en kötü senaryoya hazırlanıyor

Dünyanın önde gelen ekonomilerinden Almanya kışı nasıl geçireceğinin hesaplarını yapıyor. Nedeni ise Rusya’nın doğalgaz sevkiyatını tamamen kısacağı korkusu. Rusya, geçen ay Kuzey Akımı 1 üzerinden aktardığı doğalgazı büyük ölçüde kıstı, bunun üzerine Almanya da doğalgazda kriz seviyesini 2’ye yükseltti.

ANLAŞMA DEĞİŞEBİLECEK

Kuzey Akım 1’de planlı bakım çalışmaları 11 Temmuz’da başlayacak ve gaz sevkiyatı 10 gün yapılmayacak. Ancak Moskova’nın bakımdan sonra gaz musluğunu ya hiç açmayabileceğinden, açsa bile çok düşük seviyede tutabileceğinden endişe ediliyor. Doğalgazda en kötü senaryoya hazırlanan Alman hükümeti, Enerji Güvenliği Yasası’nda değişikliğe gitti. Enerji tedarikçisi şirketler, şimdiye kadar müşterileriyle yaptıkları anlaşmaların dışında çıkıp geçerli fiyatın üzerinde bir ücret talep edemiyordu. Son değişiklikle bu, kriz ve alarm durumlarında mümkün hale getiriliyor. Yasal değişiklikle Almanya’da devlet, kritik öneme sahip enerji şirketlerinde pay sahibi olma yolunu da açıyor.

Almanya’da en büyük gaz depolarını da elinde bulunduran şirketler, Rusya’dan gelen doğalgazın azalması üzerine daha pahalıya enerji tedarik ediyor ancak Almanya’daki düzenlemeler, bu şirketlerin aradaki fiyat farkını müşterilerine yansıtmasını engelliyor.

Vatandaşını koruyor

Kötü senaryoya hazırlanan Alman hükümeti başta dar gelirliler olmak üzere ulaşım, enerji giderleri ve akaryakıtta vatandaşa yönelik yardımlar hayata geçirdi. Hükümet vatandaşlara nakit ödemeleri hayata geçirerek tek seferlik doğrudan ödemeler başlattı. Olası bir enerji darboğazı ile fiyatların yeniden yüksek oranda artması halinde hükümet yeni destek paketleri de çıkaracağını duyurdu.

Almanya’da gaz depolarının yüzde 62’si dolu

■ Almanya’da doğalgaz depolarının yüzde 61.85’i dolu. Tüketiciler doğalgaz azaldıkça faturalar artacak diye harcamalarını kısıyor.

3’üncü seviye acil durum müdahale serbest

■ 1 erken uyarı, 2 alarm, 3’üncü seviye acil durum olarak tanımlanıyor. 3’üncü seviyede hükümet gaz piyasasına doğrudan müdahale edebiliyor.

İşletmelere 72 saatlik jeneratör alma tavsiyesi

■ Almanya Federal Ağ Ajansı son olarak işletmelere acil durumlar için en az 72 saat enerji sağlayan jeneratör almasını tavsiye etti.

 

BARYUM KARBONAT

Baryum karbonat, baryum sülfitten ya 60 ila 70 ° C’de soda ( soda külü yöntemi) ile sodyum karbonat ile muamele edilerek veya 40 ila 90 ° C’de karbondioksit geçirilerek ticari olarak üretilir.Soda külü işleminde katı veya çözünmüş sodyum karbonat baryum sülfit solüsyonuna ilave edilir ve baryum karbonat çökelti süzülür, yıkanır ve kurutulur.

Kullanım Alanları:Baryum karbonat esas olarak optik cam, huniler ve baryum manyetik malzemeler, diğer baryum tuzları, seramik, emaye, boya, kaynak çubuk besleme imalatı için kullanılırHavai fişek, alev hazırlığı, seramik kaplamaları ve optik cam yardımcı malzemeleri için de kullanılır.Baryum karbonat esas olarak optik cam, CRT cam ve baryum manyetik materyallerin ve kondansatörlerin imalatı için kullanılır, ayrıca karbon ve metal yüzey işlemlerinin karbürize edilmesi için de kullanılır. Diğer baryum tuzları ve seramik, emaye, pigmentler, boyalar, kauçuk, elektrot imal eden hammaddedir. Ayrıca rodentisit ve arındırıcı ajan, oksidasyon katalizörü olarak da kullanılır.Akı, paspas ve kristalleştirici bir madde olarak işlev görür bazı renklendirme oksitleriyle birleşerek benzersiz renkler üretir Bazılarının, sırlardan yiyecek ve içeceklere kadar sızıntı yapabileceğini iddia etmesi nedeniyle kullanımı tartışmalı.Tuğla, kiremit, toprak ve seramik endüstrisinde baryum karbonat, çiçeklenmeye neden olan çözünür tuzların ( kalsiyum sülfat ve magnezyum sülfat ) çökeltilmesi için killere ilave edilir .

 

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu