AktüelDünyaGüncelGündemTürkiye

Almanya için yarın kritik gün

Paylaş:

Almanya için yarın kritik gün

Rusya ve Avrupa arasında yaşanan doğalgaz krizi sürüyor. Yükselen enerji fiyatları ve Rus gazına olan bağımlılık nedeniyle kriz büyürken yarın Rusya’nın Kuzey Akım 1’den sevk edilen doğalgazı kesmesi bekleniyor.

Rusya geçen ay Kuzey Akımı 1 üzerinden aktardığı doğalgazı büyük ölçüde kısmış, bunun üzerine Almanya da 23 Haziran’da doğalgazda kriz seviyesini yükseltmişti. Kriz devam ederken Kuzey Akım 1’de daha önce planlanmış olan bakım çalışmaları nedeniyle yarın başlayacak ve gaz sevkiyatı 10 gün boyunca yapılmayacak.

DOĞALGAZ BİLMECESİ

Rus enerji devi Gazprom, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Kanada’nın uyguladığı yaptırımlar sonucu ekipman tedarikinin durdurulması ve onarımın zorlaşması yüzünden Kuzey Akım-1 boru hattı üzerinden Almanya’ya gaz akışını haziranda yüzde 60 azaltmıştı.

Sorunlar büyürken Berlin, doğalgaz boru hattının 11-21 Temmuz arasında planlı onarım nedeniyle kapalı olacağı için enerji darboğazının daha da kötüleşmesinden endişe duyuyor. Ayrıca Moskova’nın bu bakım çalışmalarından sonra doğal gaz musluğunu hiç açmayabileceğinden ya da açsa bile çok düşük seviyede tutabileceğinden endişe ediliyor.

DOĞALGAZ KARNEYE BAĞLANABİLİR

Moskova, Kuzey Akım boru hattının planlandığı gibi geri dönmeyeceğinin sinyalini verirse, Almanya’da Olaf Scholz hükümeti büyük olasılıkla karneyle gaz verme ve şirket kurtarma gibi acil durum önlemlerini devreye alacak. Kesintinin devam etmesi halinde Avrupa’nın en büyük ekonomisi için derin bir ekonomik durgunluk yaşanabileceği belirtiliyor.

Ülkenin belirlediği acil durum planına göre sanayi arz kesintilerinden etkilenecek ilk kesim olacak. Söz konusu hamle ekonomide ciddi hasarlar yaratabilir ve pek çok kişinin işinden olmasına yol açabilir.

‘ÇOK ENDİŞELİYİZ’

Bloomberg’in aktardığına göre, Alman kimya devi Evonik Industries AG’nin CEO’su Christian Kullmann, “Çok endişeliyiz. Endişelenmemek saflık olurdu” dedi. Atlantik Konseyi Küresel Enerji Merkezi müdür yardımcısı Olga Khakova ise “Rusya’nın oynayabileceği çok fazla alan var. Ellerinde kalan araçları en üst düzeye çıkarmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Moskova enerjiyi bir silah olarak kullandığını reddederken Avrupa’nın kış boyunca evleri ısıtmak ve fabrikaları çalıştırmak için depoları nasıl dolduracağı belirsiz. Avrupa’nın Rusya’dan tedarik ettiği enerjinin maliyetinin yükselmesi, bölgedeki enflasyonu tırmandıran önemli etkenlerden birisi.

AVRUPA VE RUSYA ARASINDA NELER OLDU?

Rusya’nın şubat ayı sonlarında Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Avrupa ülkeleri Rusya’ya pek çok finansal ve ekonomik yaptırım uygulamış, Rus gaz ve petrolüne dönük çeşitli önlemleri de tartışmıştı.

Ancak Avrupa’nın büyük ölçüde Rus gazına bağımlı olması nedeniyle enerji akışı büyük ölçüde devam etti. Bu sürede enerji fiyatlarının çok yükselmesi nedeniyle Avrupa’da pek çok ürünün maliyeti arttı ve enflasyon rekor ardına rekor kırdı.

Almanya’da haziran ayı enflasyonu mayısta  yüzde 8,7 ile son 48 yılın zirvesini görmüş sonrasında haziranda yüzde 8,2’ye gerilemişti. Avrupa Birliği İstatistik Ofisi (Eurostat) öncü verilerine göre Euro Bölgesi yıllık enflasyonu ise Haziran 2022’de yüzde 8,6’ya yükselerek tarihi rekorunu kırdı.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu