GüncelGündem

Almanya’da Türklerin öncülüğünde kurulan DAVA’nın önceliği ırkçılıkla mücadele

Paylaş:

GELSENKIRCHEN (AA) – Almanya’da yaşayan Türklerin öncülüğünde kurulan “Çeşitlilik ve Uyanış için Demokratik İttifak – DAVA” isimli siyasi partinin Başkanı Teyfik Özcan, ülkede son dönemde yükselen ırkçılık ve yabancı düşmanlığına dikkati çekerek, bu sorunun birlik ve beraberlik içinde hareket edilerek siyasi katılımın güçlendirilmesiyle aşılabileceğini söyledi.

Haziranda yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde DAVA’nın milletvekili adayları Fatih Zingal, Ali İhsan Ünlü ve Mustafa Yoldaş ile basın toplantısı düzenleyen Özcan, AA muhabirine açıklamada bulundu.

Özellikle son dönemde Almanya’da artan ırkçılık ve ayrımcılığa işaret eden Özcan, “Biz, Almanya’daki Türk toplumu olarak artık her dalda güçlüyüz. Spor, bilim, ekonomi, sağlık gibi her dalda çok güçlüyüz ve orada da etkimiz var. Irkçılığı, ayrımcılığı azaltmak için siyasete atılmamız gerekiyor. Ondan dolayı da zaten DAVA Partisini kurduk. DAVA, Türklere ve Müslümanlara yönelik çalışmalar yapan bir parti ve bizim de ajandamızda bu konular zaten her zaman gündemimizde, bunlarla mücadele etmek için çalışmalar yapıyoruz ve burada da toplumdan destek bekliyoruz.” diye konuştu.

“Burada çok potansiyelimiz var”

Almanya’da ırkçılık ve ayrımcılık sorununun bulunduğunu dile getiren Özcan, bu problemin okul, iş, hobi ve spor gibi yaşamın her alanında hissedildiğini söyledi.

Yaşadıkları ırkçılık ve ayrımcılık sorununu kendi çabalarıyla azaltma imkanının bulunduğunu ifade eden Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Örneğin, Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü 9 kişiyi öldürdü. Öldürdükleri 10’uncu kişi bir Alman polisti. Alman polisi öldürdükten sonra bu olayların üzerine gidip bitirdiler. Allah korusun, bu Alman polis olmasaydı büyük ihtimal devam edecekti. Bizim maalesef güçlü bir lobimiz yok, ondan dolayı bizi burada parçalamak istiyorlar. Her zaman Alman toplumu, Alman medyası, Alman siyaseti bizi parçalamak istiyor ki güçlü olmayalım, birlik ve beraberlik havası yaratmayalım, ondan sonra da tehlike oluşturmayalım, istedikleri gibi tepemize vursunlar, istedikleri gibi siyaset yapsınlar ve biz de ağzımızı açmayalım.

Siyasetçiler de biliyor, bizim burada çok potansiyelimiz var. Biz, burada (Almanya’da) Türkler ve Müslümanlar olarak birlik ve beraberlik havası yaratmak istiyoruz. Burada Türk toplumunca kabul gören kişilerle birlikte hareket ediyoruz ve buradaki çalışmalarımızı böyle devam ettirirsek inanıyorum ki toplumun da desteği ve gücüyle Almanya’da çok şeyi değiştirebileceğiz.”

“Gücümüzü ve enerjimizi toplumdan alıyoruz.” diyen Özcan, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Teyfik Özcan, “Biz, birlikte çalışıp birlikte hareket edersek Almanya’da bir şeyleri değiştirebiliriz ama herkes kendi başına burada devam ederse maalesef son 60 yıldır olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da fazla bir şey değişmeyecek; bizim toplumumuz, bizim çocuklarımız, bizim gençlerimiz halen bu ırkçılıkla karşı karşıya kalacak ve durum iyiye gitmeyecek. Bizim çok büyük bir gücümüz var, bu gücü değerlendirmek lazım, bunu da ancak birlikte yapabileceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Yükselen ırkçılık, gündemimizdeki en önemli konulardan”

AP seçimlerinde DAVA’nın liste başı adayı avukat Fatih Zingal da Almanya’da yükselen ırkçılığın gündemlerindeki en önemli konulardan olduğunu söyledi.

Zingal, “Yükselen ırkçılıkla senelerden beri mücadele ediyoruz fakat Alman siyasetine baktığımız takdirde Almanya İçin Alternatif (AfD) diye bir parti var ve bu parti bazı yerlerde birinci parti olarak görünüyor yani Almanlar gittikçe bunlara oy vermeye meyilli ve buna karşı mücadelemizi yürütmemiz lazım, devam etmemiz gerekiyor.” dedi.

“Irkçılık, sadece bizleri yani sadece buna maruz kalan kişileri değil de tüm Almanya’yı ilgilendiren bir konudur.” görüşünü paylaşan Zingal, şunları kaydetti:

“Çünkü ırkçılık, Almanlara da yansıyabiliyor, Almanlar da buna maruz kalabiliyor. Çekinip onlar da düşüncelerini artık rahatça söyleyemiyorlar ama ilk etapta tabii doğrudan bizleri, derneklerimizi, insanlarımızı, herkesi etkiliyor. Camileri kundaklama olayları gittikçe artıyor, vatandaşlarımıza yönelik bireysel saldırılar artıyor, Müslüman görünen vatandaşlarımız, özellikle başörtü taşıyan vatandaşlarımız her gün bu konularla alakalı mağdurlar. Bunlar, bizim gündemimiz ve bunu biz siyasete taşımak istiyoruz, ne kadar önemli bir faktör olduğunu dile getirmek istiyoruz.”

DAVA, AP seçimlerine katılacak

Düzenledikleri basın toplantısında Özcan, AP seçimlerine katılmak için gerekli olan 4 bini aşarak yaklaşık 14 bin imza topladıklarını belirterek, herkesi 9 Haziran’da yapılacak seçimde oy kullanmaya davet etti.

Özcan, DAVA’nın sadece Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmak için kurulmadığını, partileşme çalışmalarının sürdüğünü ve gelecek seçimlerde hedeflerinin Almanya’daki eyalet seçimleri ile genel seçimlere girmek olduğunu söyledi.

Özcan, “DAVA, 62 yıllık göç tarihinden sonra ortaya çıkan bir oluşumdur. Bundan sonra Almanya’daki siyasi arenada yerini bulacak bir partidir. Özellikle gençlere çağrımız: Bizimle hareket edin, bize destek verin, bize katılın, biz de size destek verelim ve birlik ve beraberlik havası yaratalım.” dedi.

Seçimlere katılım oranını artırmayı amaçladıklarını vurgulayan Özcan, “Örneğin Frankfurt bölgesinde her iki kişiden biri yabancı kökenli ve yerel seçimlere katılma oranı yüzde 30 ile 40 arası yani seçmenlerimiz seçime gitmiyorlar. Biz, özellikle seçime gitmeyen bu kesim için büyük bir alternatif oluşturduk. Seçimler, Almanya’da bir şeyleri değiştirmek için, ırkçılığa karşı, İslam düşmanlığına karşı çok güzel bir silah ve bunu kullanmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Mesut Zeyrek

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu