Ekonomi

Almanya’da yatırımcı itimadı şubatta artmaya devam etti

Paylaş:

Almanya’da yatırımcı itimadı, ABD Merkez Bankası (Fed) ve Avrupa Merkez Bankasının (ECB) yakında faizi düşürmesini bekleyenlerin artmasıyla şubat ayında beklentilerin üzerinde yükseldi.

Merkezi Almanya’nın Mannheim kentinde bulunan Avrupa Ekonomik Araştırmalar Merkezi (ZEW), kurumsal yatırımcı ve analistlerin gelecek 6 aya ait beklentilerini ölçen ZEW Ekonomik İnanç Endeksi’nin şubat ayı sonuçlarını açıkladı.

Buna nazaran, endeks, şubatta evvelki aya kıyasla 4,7 puan arttı.

Ocakta 15,2 puan olan endeks, bu ay 19,9 puan düzeyine yükseldi. Endeksin arka arda yedinci ayda artması ve Mart 2023’ten beri en yüksek düzeyine çıkması dikkati çekti. Piyasa beklentisi, endeksin şubatta 17,3 puana düşmesi istikametindeydi.

Almanya’da Mevcut Durum Endeksi ise şubatta evvelki aya kıyasla 4,4 puan azalarak eksi 81,7 puana geriledi.

HAZİRAN 2020’DEN BERİ EN DÜŞÜK SEVİYE

ZEW Lideri Prof. Dr. Achim Wambach, hususa ait değerlendirmesinde, “Alman iktisadı makus bir pozisyonda. İştirakçilerin mevcut ekonomik durum değerlendirmesi Haziran 2020’den bu yana en düşük düzeye geriledi.” sözünü kullandı.

Almanya’ya yönelik ekonomik beklentilerin şubatta tekrar güzelleştiğini belirten Wambach, “Katılımcıların üçte ikisinden fazlası, düşen enflasyon oranları ışığında ECB’nin önümüzdeki altı ay içinde faiz indirimi yapmasını bekliyor. Ankete katılanların neredeyse dörtte üçü Fed’in yakın vakitte faiz indirimine gitmesini bekliyor.” dedi.

Analistler ise düşük faiz oranlarının yatırımlar için verilen kredileri daha ucuz hale getirmesini ve ekonomiyi canlandırmasını bekliyor.

‘TÜNELİN UCUNDA IŞIK GÖRÜNÜYOR’

ING Global Makro Araştırma Lideri ve Almanya Başekonomisti Carsten Brzeski, Almanya’nın ZEW Ekonomik İnanç Endeksi’nde şubatta görülen artışın çok uzun bir tünelin sonunda hala ışık olduğunu gösterdiğini belirtti.

Brzeski, “Finansal analistler tünelin ucunda ışık görüyor, her ne kadar bu tünel hiç bitmeyecek üzere görünse de. Şubat ayında, finansal analistlerin ekonomik ve finansal gelişmelere ait kıymetlendirme ve beklentilerini ölçen Alman ZEW endeksi, ocak ayındaki 15,2 düzeyinden arka arda yedinci ay 19,9’a yükseldi. ZEW endeksinin tabiatı gereği, zayıflayan bir cari kıymetlendirme bileşeni neredeyse otomatik olarak beklentileri artırıyor. Ne kadar düşerseniz, bir noktada toparlanmanız o kadar kolay olur. “değerlendirmesinde bulundu.

Alman ekonomisindeki rastgele bir konjonktürel güzelleşmenin yapısal zayıflıkları telafi etmek için çok zayıf kalacağına işaret eden Brzeski, “Bugün açıklanan ZEW endeksi, Almanya’da bir yıl daha resesyon yaşanacağı tarafındaki temel senaryoyu değiştirecek nitelikte değildir.” dedi.

Finansal piyasa uzmanlarının Avro Bölgesi’nin ekonomik gelişimi hakkındaki değerlendirmeleri de şubatta arttı.

Söz konusu gösterge, şubatta bir evvelki aya nazaran 2,3 puan artarak 25 puana yükseldi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu