Bilim - Teknoloji

Apple’ın ekimde bir etkinlik planı olmasa da yeni ürünler yolda

Paylaş:

Eylül ayında gerçekleştirdiği etkinlik ile yeni iPhone 14 serisini tanıtan Apple, akıllı saatlerini ve kulaklığını da teknolojiseverler ile buluşturmuştu. Apple’ın ekim ayında yapacağı etkinliği yapmama ihtimali ortaya atıldı. Bu ihtimali ise teknoloji gazeteciliği yapan Mark Gurman dile getirdi.

Gurman’ın Apple’dan güvenilir kaynaklara dayandırdığı habere göre şirket 2022 yılında tanıtmayı planladığı diğer cihazları bir basın bülteni ile kullanıcılarla buluşturacak. Hatırlayacağınız üzere Apple daha önce de böyle yapmıştı. Şirketin tanıtmayı planladığı cihazlar arasında elbette iPad’ler ve Mac’ler var. Cihazlar hakkında bildiklerimiz ise şu şekilde: Öncelikle iPad ve iPad Pro modelleri gelecek. Pro modelde üç yerine dört adet Smart Connector bağlantısı yer alacak. Yine Gurman’a göre 11 inç ve 12.9 inçlik iki seçenek şeklinde sunulacak iPad Pro modelleri M2 işlemciden güç alacak ve kablosuz şarj desteğine da sahip olacak.

Her iki cihazda da farklı bir sistem olabilir

Her iki tablet modelinde de tasarımsal olarak büyük bir değişiklik olmayacak. Her iki cihazın da kablosuz şarj desteği ile sunulması atılım olarak görülüyor. Bu kablosuz şarj sistemi iPhone’lardaki gibi MagSafe sistemi üzerine kurulu olabilir.

Takısız iPad hakkında ise bildiklerimiz daha sınırlı. Tasarımsal olarak köşeli olması beklenen bu cihazın alt çerçevesine yerleştirilmiş Touch ID ile geleceği tahminler arasında yer alıyor. Cihaz A14 Bionic işlemciden gücünü alacak ve 3.5 mm kulaklık çıkışı yer almayacak. Onun yerine USB-C yer alacak ve 5G desteği sunulacak.

Ekim ayında aynı zamanda M2 işlemcisinin olduğu 14 ve 16 inçlik MacBook Pro modelleri gelecek. Bir diğer yandan M2 ve M2 Pro işlemciye sahip Mac Mini beklentisi de mevcut.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu