Bilim - Teknoloji

Apple’ın yeni akıllı saatine çekiçli dayanıklılık testi!

Paylaş:

YouTube üzerinden özellikle elektronik cihazların dayanıklılık testleri yapılıyor. Bazı testlerde telefonlar ve özellikle akıllı saatler sınıfta kalıyor olsa da Apple’ın oldukça iddialı olduğu Watch Ultra da bu dayanıklılık testlerinden birine girdi. Çekiçle test edilen saatin bir kavanoz çiviye ve tekrarlanan darbelere karşı dayanıklı olup olmadığı ölçüldü.

Akıllı saat denildiği kadar dayanıklı

TechRax adındaki YouTube kanalı, saati kutudan çıkartıyor ve zorlu testlere başlıyor. Saat videoda öncelikle bir yükseklikten düşme testine maruz bırakılıyor. Bu testi minik ezik ve çiziklerle atlatan akıllı saat, bir kavanoz çivinin olduğu yere koyuluyor ve burada karıştırılıyor. Saat bu testi de başarıyla geçiyor.

Akıllı saat en nihayetinde çekiçle yapılan test kısmına geçmeyi başarıyor ancak burada aldığı sert darbelerden bir süre sonra kapanıyor ve açılmıyor. Apple’a göre bu akıllı saat safir kristal bir ekranla kaplı olduğu için en dayanıklı akıllı saatlerden biri. Apple Watch’un direkt Garmin ile rekabet ettiği söyleniyor ancak Garmin’in pil ömrü saatlerle değil, aylarla ölçülüyor. Bu sebeple özellikle kullanım tarafında karşılaştırma yapmak doğru olmayacaktır.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu