Ekonomi

Arçelik, A Fry serisiyle fryer özelliklerini ankastre fırınla buluşturdu

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Arçelik, fırın ve fryer özelliklerini tek bir üründe buluşturdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Arçelik, A Fry serisiyle çok sevilen fryer özelliğini ankastre fırına taşıdı. Ürünün fryer özelliği ile az yağlı ya da yağsız, lezzetli kızartmalar yapılırken, buhar destekli pişirme özelliği sayesinde yemekler suyunu kaybetmeden, yumuşacak şekilde pişiriliyor.

A Fry’ın özel tasarımlı delikli tepsi tasarımı, sıcak havanın yiyeceklerin etrafında dolaşmasını sağlayarak yiyecekleri çıtır hale getiriyor. Geniş iç hacmi ile tek seferde birkaç çeşit kızartmayı tüm aileye yetecek miktarda pişirebiliyor. Arçelik ankastre fırınların gelişmiş motor ve ızgarası sayesinde pişirilen yiyeceğin çevrilmesi gerekmiyor. Böylece her seferinde aynı kalitede pişirme yapılabilirken, elektrik tasarrufu sağlanıyor.

– Görme engellilere özel Braille alfabeli pano ve akıllı pişirme teknolojileri

A Fry’ın mekanik saatli modellerinde, fırının düğmelerinin bulunduğu pano bölümünde görme engelliler düşünülerek, Braille alfabesi kullanıldı. Ayrıca kullanıcılara, teleskopik ray sistemi ile tepsiyi fırın içinde kolayca hareket ettirmek gibi kolaylıklar da sunuyor.

A Fry fırın, sağlıklı ve pratik kızartmalar yapmayı sağlayan kızartma özelliğini, aksesuarları, SmartBake teknolojisi ve SteamWell Plus buhar destekli pişirme teknolojileri ile birleştiriyor.

A Fry, SteamWell Plus buhar destekli pişirme teknolojisi ile fırın kapağını açmadan hazneye eklenen suyu, buhara dönüştürerek pişirme yapabiliyor. Bu sayede hamur işleri güzelce kabarıp, dışları çıtır çıtır pişerken içleri yumuşacık kalıyor. Et ve tavuk yemekleri de suyunu kaybetmeden çok daha yumuşak pişiyor. İki farklı buhar seviyesi ayarı ile yemekler tam istenen kıvamda pişirilebiliyor.

SmartBake Pro teknolojisi ise nem sensörleri ile hamurlu gıdaların pişirme süresini otomatik olarak sonlandırıyor. Smart Areo Pro yeni gelişmiş motor teknolojisi ile yüksek enerji tasarrufu ve homojen pişirme sağlıyor. Homewhiz uygulamasından seçilen yemeğin türüne göre fanın hızı ve yönünü otomatik ayarlayarak, her yerini eşit derecede pişiriyor. Gelişmiş BLDC motor teknolojisi sayesinde de fırının sıcaklığı ayarlanan sıcaklığa ulaşarak, pişirme boyunca sabit kalıyor.

Et probu da et pişirmeyi herkes için kolaylaştırıyor. Uzun ince sensörlü uç kısmı ete, diğer ucu da fırının yan duvarındaki yuvasına yerleştirilen et probu, pişirme süresini otomatik olarak ayarlayıp, tam zamanında sonlandırarak, hassas pişirme yapabiliyor.

– Kolay temizleme ve tek tuşla servis

Buharlı temizleme fonksiyonu seçilerek 80 derecede 20 dakika çalıştırmak, hiçbir kimyasal temizleyici kullanmadan temizleme yapmaya imkan sağlıyor. A Fry’da bulunan yan katalitik duvarlar da görüntü kirliliğine ve kötü kokulara neden olan yağ atıklarını emerek temizlemeyi kolaylaştırıyor. A Fry Ankastre fırın tepsisi paslanmaz çelikten yapıldığı için hem sağlıklı hem de bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabiliyor.

Fırındaki “Destek Servis” tuşu, Arçelik’in Türkiye’nin her yerine uzanan servis ve garanti desteğini de bir adım daha öteye taşıyor. Tuşa 3 saniye basılı tutulunca, müşteri temsilcisi 15 dakika içinde arayarak hızlı teknik servis çözümlerine ulaşılması sağlanıyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu